Attila

Králové party-coru rozstříleli Meetfactory na cucky!

Do pražského MeetFactory nám ve středu zavítali zástupci metalcorové smetánky Attila ve společnosti skvělých kapel: Skywalker, Dropout Kings, Ghost Iris a Stain The Canvas. Tak si teď pojďme celou událost společně projít!

Stain The Canvas

Večer svérázným způsobem uvedli italští Stain The Canvas. Metalcorová pětice přijíždějící za námi z Milána nám zahrála jak skladby z nejnovějšího alba „All Fine / eniF IIA“, tak i skladby ze starší diskografie, které vyvolaly v davu viditelné nadšení. Co hrálo trochu v jejich neprospěch byl fakt, že vystupovali jako první, a tak měli publikum vcelku skromné. I přes to se ale lidé, kteří byli přítomni, evidentně bavili!

Ghost Iris

Sál se začal více plnit s nástupem Ghost Iris, kteří nám předvedli, jak to dělají u nich doma v Dánsku. Rozhodně nepřeháním, když řeknu, že pro každého, kdo je neznal, byli dozajista příjemným překvapením. Zajímavý moment během vystoupení nastal tehdy, když vokalista Jesper uprostřed show sestoupil z pódia, aby si mohl dojít na bar pro pití. Situace byla ještě o to komičtější, protože se to Jesperovi nějakým způsobem podařilo udělat dosti nepozorovaně. Diváci tak byli chvíli patřičně zmatení, neboť netušili, kam tak náhle zmizel.

Dropout Kings

Tento vtipný kousek nás měl připravit na přátelskou, ale nijak méně intenzivní atmosféru setu, který nám nabídli američtí Dropout Kings. Black Cat Bill a jeho partička nás, jako vždycky, se svým unikátním mixem rapu a metalu bavili. Nebyli by to ale Dropout Kings, kdyby během druhé části setu nešel zpěvák Adam Ramey mezi lidi. Což se nikdy neomrzí, protože ten pocit náhlého zapojení do show je opravdu jedinečný. A i díky tomu jsou shows Dropout Kings tak speciální a rozhodně stojí za to je zažít!

Skywalker

Následovali domácí Skywalker, kteří nám svou svěží kombinací post-hardcoru, drtivých breakdownů a chytlavých melodií nedali chvíli odpočinout. Dokonale se jim podařilo energii, přenášející se celý večer z kapely na kapelu, nejen udržet, ale dokonce ještě více rozpálit!

Attila

Což nás dostává do samotného závěru večera, tedy k setu Attila, který by se dal popsat jako jedna obří párty bez jakýchkoliv pravidel. Attile se podařilo opravdu rozpohybovat celý sál, a to až do takové míry, že se moshpitu takřka nedalo vyhnout. Nechyběl samozřejmě ani crowd surfing nebo wall of death. Fronz nás (tedy Prahu) dokonce za to, co jsme mu předvedli, nazval svým oblíbeným publikem a přidal nám za aktivitu jednu skladbu. Tedy abych byl přesnější –⁠ znovu nám zahráli About That Life, na což si vůbec nestěžuji, protože to bylo příjemné završení nabitého večera.

Je mi upřímně líto každého, kdo si tuhle akci nechal utéct, protože to byla jízda od samého začátku až do konce. A už se upřímně těším, až budu mít možnost na jakoukoli z těchto kapel zajít znovu.

Napsal: Martin Marek
Fotil: Andrej Hresan / Rock for People