Starset

Dechberoucí vesmírná odyssea se Starset.

STARSET V LUCERNĚ

Včera jsme se šli pokochat na koncert Starset, který byl už nějaký ten měsíc v našem hledáčku. Osobně jsem jejich vystoupení ještě neviděl, přestože jsem jejich fanouškem už více než 10 let. Možná si říkáte, jak mohu kapelu znát takovou dobu, když se dali dohromady v roce 2013, ale málokdo ví, že celý projekt vznikl pod jiným názvem, a to „Downplay„, který se postupně vyvíjel až do finální podoby kapely Starset.
Ale teď už něco málo ke koncertu.

Smash Into Pieces

Na koncertě se představila pouze jedna kapela – švédští Smash Into Pieces, kteří dokázali roztančit publikum a připravit je na hlavní akty večera. Pokud máte rádi elektroniku a alternativní rock, tak tito kluci jsou právě pro vás. I když jim chyběla trocha originality, jejich výkon byl skvělý, zejména zpěváka Chrise, který se v průběhu setu pěkně rozezpíval. Na scéně byl i bubeník The Apocalypse DJ, jehož pozornost upoutala velmi zajímavá maska, která svítila všemi barvami.

Starset

Málokdy odcházím z koncertu tak nadšený jako včera. Přestože mě jejich poslední alba nepřesvědčila tolik, naživo to nabralo jiný spád. Bavila mě každá píseň, kterou celé seskupení v čele se záhadným Dustinem hrálo. Na začátku jsem se cítil jako v nedávnému filmu Duna, a po přestávce jsem se zase ocitl v kosmické lodi, připravené na dobrodružství a boj s vetřelci.
Vizuální efekty byly ohromující – světla, zbarvení a masky, které nosili členové kapely, to všechno se propojilo dohromady a vytvořilo dokonalou atmosféru.
Je dobře známo, že Dustin bojuje se zpěvem, který mu byl v minulosti kritizován. I včera byly slyšet některé nedostatky, ale né tak velké, abych nad tím kroutil hlavou a šel si dát drink na bar.
Pokud máte rádi Starset, nebo jste o nich nikdy neslyšeli, rozhodně doporučuji zhlédnout jejich koncert naživo. Je to úžasný zážitek, který jen těžko popsat slovy, ale v klubu, né na festivalu!

Napsal: Matty
Fotil: Mejra Drkal