AVIANA

Aviana zmasakrovala Rock Café!

 V sobotu se v Rock Café odehrála další metalcorová party! Headlinerem tentokrát byla švédská Aviana, jako support se představili oblíbení InVisions, Earth Caller a Dead Like Juliet.

DEAD LIKE JULIET

Na začátku nabitého večera nás přivítala italská parta DEAD LIKE JULIET. Podium plné jižanské atmosféry, která zaujala snad celé momentální osazenstvo klubu. Pro spoustu z nás se jednalo o první zážitek s touto kapelou, který byl určitě pozitivní. Hudebně se možná nejednalo o veliké překvápko, či něco co jsme ještě nikdy neslyšeli. Skvěle to však fungovalo v kombinaci s energií a vibem, které přenášeli do každého, ať už odhodlaně moshoval pod podiem, nebo se vzadu opíral o bar. Až k nám znovu zavítají, určitě si je nenecháme ujít.

EARTH CALLER

Australští EARTH CALLER vtrhli na pódium s obrovskou salvou energie. Ačkoliv se v pitu ještě nepohybovalo tolik fanoušků – ti co byli přítomni, divoce moshovali. Zvukově to sice nebyl nejpodařenější koncert, ale i přes tento nedostatek neztratil intenzitu a přímočarost. Milým překvapením bylo i to, že samply nebyly pouštěny, ale hrány v reálném čase klávesačkou.

INVISIONS

INVISIONS mám velmi v oblibě od dob vydání alba „Between You & Me“. Tohle bylo moje třetí setkání s nimi. Na jejich hudbě si vážím toho, že stále zachovávají svoji tvář a nesnaží se být cool za každou cenu. Pořád si jedou ve svém stylu, který jim naprosto sedí a vyhovuje, zbytečně se nepouštějí do velkých experimentů. Jejich show je vždy velmi přímá a plná energie. A ani tentokrát tomu nebylo jinak. I když víme, že kapela naživo nepředvádí žádné divy, musím říci, že po zvukové stránce bylo toto představení asi nejvydařenější.

AVIANA

Dobře známou firmou pro české publikum je i švédská AVIANA. Minulý rok jsme měli šanci ji vidět hned dvakrát. Jednak na společném turné s InVisions, a také na Brutal Assaultu. Musím uznat, že předchozí shows mi přišly průměrné, vlastně mě nenadchly, ani neurazily. Nevím tedy, jestli se na mém vnímaní podepsalo aktuální rozpoložení, ale sobotnímu koncertu musím dát o hodně bodů víc. Dobře čitelné kytary a hřmotné bicí byly zárukou hutného a ostrého zvuku. Dobře zmáknuté vokály rozproudily emoce. Celkem pěkné světelné efekty, plazící se dým, temná image kapely, byly už jen další ingredience, které všemu dodaly to správné kouzlo. Zařezalo se mi to až do morku kostí!

TEXT: Vendy Jobová, (Nina Vocelová)
FOTO: Nina Vocelová