Bad Omens

Vyprodané Forum Karlín nabídlo Bad Omens

V pátek 9. 2. jsme se dočkali netrpělivě očekávaného večera ve Foru Karlín, které své prostory nabídlo velmi populárním Bad Omens spolu se supportem Poppy. Koncert se vyprodal dlouho dopředu a zájem byl opravdu velký. Tak jak to vlastně všechno proběhlo?

POPPY

Bad Omens si s sebou přivezli jen jeden support, ten ale stál za to. Mnozí znají Poppy ještě z videí na YouTube, kde se prezentovala jako zvláštní, skoro robotická osobnost. Před nějakou dobou se ale dala na fulltime pěveckou dráhu. Zaujala především mícháním stylů, a toho se doteď drží. Při vstupu na pódium vás dojme svým jemným, skoro princeznovským vzhledem, který i tak trochu vkládá do svých písní. Poppy ale zdaleka nebyla tak jemná, jak se zdá. Mohli jsme slyšet kytary, bubny a sem tam i screamy samotné zpěvačky, kterých se bravurně ujala. Za mě to byla skvěle odehraná show, která neměla chybu. Zvuk byl super, projekce taky, a i samotná prezentace Poppy na pódiu mě bavila. Ti, kteří ji neznali, byli taktéž uchváceni jejími dovednostmi a dostal se jí hlasitý aplaus při odchodu ze stage.

BAD OMENS

Skupina, která si získala přízeň a vysoká místa v žebříčcích převážně svým posledním albem THE DEATH OF PEACE OF MIND, z kterého se skládala většina setlistu. Poslední deska se stylově trochu lišila od poslední tvorby, která byla velmi známá mezi metalcorovými fanoušky už léta. Na vystoupení se kladla velká očekávání, jež byla překonána. Frontman Noah se pyšnil svými dokonalými vokály i screamy, kterými nenechal ani jednoho fanouška v klidu. Texty písní publikum doprovázelo každou sekundu a atmosféra ve Foru Karlín tak byla nezaměnitelná. Dlouho jsem nebyla na show, kdy by zvuk, osvětlení, projekce a celé vystoupení dokonale ladily, ale páteční večer to změnil. Perfektně sestavený setlist, na který si Bad Omens pozvali i Poppy, s níž nedávno zažili společný release songu „V.A.N“.

Jediné, co bych vytkla (což nebyla chyba kapely), byli fanoušci. Přesněji řečeno ti, kteří kapelu znají od jejich nejnovějšího alba. Pravděpodobně nebyli moc seznámeni s tím, že existuje něco jako kotel, tlačili do sebe šíleným způsobem, že některé lidi u bariéry museli security zachraňovat, a celkově jim nějaká „koncertní kultura“ nic moc neříkala. Vystoupení si ale všichni i tak užili a řekla bych, že pro letošní sezónu byla laťka nastavena opravdu vysoko.

Napsala: Petra Závišová