Boston Manor

Boston Manor doslova rozpálili celý prostor Rock Café!

Ve čtvrtek 27. června 2024 se Prahou prohnala smršť, a to nejen ta meteorologická, ale i hudební. Tentokrát jsme zavítali na koncert alt rockových Boston Manor, kteří doslova rozpálili celý prostor Rock Café. Do pomyslného žhavého kotle přispěl svou špetkou i support večera, tuzemští .themayrevolution. A jak akce, která chvílemi připomínala spíše miss mokré tričko, probíhala? Čti dál!

Ještě před samotným příchodem na akci jsem si v duchu pokládala otázku, zda pořadatel, Rock For People Concerts, zvolil místo pro konání takového koncertu vhodně. Přece jen jsme už v minulosti měli možnost Boston Manor vidět například ve Futuru, který rozhodně disponuje větší kapacitou, a už tehdy to byla doslova hlava na hlavě. Zároveň mám ale prostor Rock Café ráda, zažila jsem tu tolik skvělých akcí… proto jsem se nenechala ovládnout skepticismem.

Na první kapelu, .themayrevolution, která je (snad) našincům už dobře známá, jsem strategicky zvolila místo u zvukaře, a především pod větrákem. Zanedlouho se ukázalo, že to bylo velice dobré rozhodnutí… Prostor se rychle zaplnil fanoušky a s prvním hrábnutím do strun se nejen stage, ale i prostor před ní, zahalily do hávu umělého kouře. Nastalo pár zalapání po dechu, větrák však naštěstí pracoval na 100 %, takže jsem se po chvíli mohla naplno ponořit do poslechu písní.

Zpočátku byly vokály válcovány bicími a kytarou, naštěstí se ale podařilo zvuk vcelku dobře vybalancovat. Celé vystoupení mělo úžasný drive, kombinace hudby, nasvícení a kouřových efektů vytvářela sexy atmosféru. Na klucích bylo vidět, že si hraní přišli maximálně užít. Slyšet jsme mohli nejnovější song „CALLING YOUR NAME“, která spatřila světlo světa teprve pár dní zpět, ale i slova o tom, že je tohle pro kluky splněný sen, neboť Boston Manor patří, společně s Cleopatrick a Highly Suspect, k jejich největším vzorům a zdrojům inspirace. A já věřím, že „Bostoni“ naopak mohou být nadmíru spokojeni s tím, že si jako support přizvali právě tuhle čtveřici.

Ačkoliv mě vystoupení bavilo, těšila jsem se, až se půjdu nadýchat čerstvého vzduchu. To jsem ještě netušila, co mě čeká v následující zhruba hodině a půl.

Návrat do prostor klubu a sestupování dolů po schodech bylo jako kráčet vstříc samotnému peklu. Nebylo se rozhodně čemu divit, protože mezitím, co jsme si užívali jakž takž příjemného podnebí nahoře na ulici, většina návštěvníků zaujala svá místa od pódia až k baru. Doslova tělo na tělo… Teplota nekompromisně stoupala a stačilo pár minut, aby se dokonce našlo i několik odvážlivců, co zahodili své svršky. Chápeme a promíjíme!

Boston Manor ovládli stage hned s prvními tóny a fanoušci bez váhání započali totální divočiny, vedro nevedro. I přesto, že jsem tentokrát (opět strategicky) stála u baru, později pak i v chodbě vedle pódia, byl zvuk naprosto skvělý, všechno šlapalo, jak mělo, a dynamika show přímo vybízela k tomu, aby se člověk nechal vcucnout propoceným davem.

Poslechnout jsme si mohli jednak písně z nově chystaného alba SUNDIVER, na které se můžeme těšit už 6. září, ale i hity ze starší tvorby, například „England’s Dreaming“ z alba Welcome to the Neighbourhood, které kapelu pravděpodobně nejvíce proslavilo, nebo „Liquid“ z o dva roky mladší desky GLUE. Na závěr nesměla samozřejmě chybět pravděpodobně největší srdcovka většiny fans – „Halo“. Několik z nás doufalo, že zazní i „Laika“, té jsme se však bohužel nedočkali. I přesto to byl opět nezapomenutelný zážitek a akci rozhodně zařadíme mezi top koncerty letošního roku!

A organizátorům posíláme obrovské díky mimo jiné i za to, že vynaložili maximální úsilí pro to, aby bylo vše neustále pod kontrolou a nikdo nepřišel ke zdravotní újmě!

NAPSALA: Kristýna Marková
FOTILA: Nina Vocelová