Brighter Days

Emoce a konec jedné éry

Brighter Days

Je to už nějaký ten pátek zpátky, kdy se na sociálních sítích objevila informace, že mnohými z nás oblíbenou kapelu
Brighter Days opouští basák Jenda. I proto jsem si nemohla nechat ujít pražský koncert v Klubu Famu, na kterém byla
jedna z posledních příležitostí, poslechnout si kluky v původní sestavě. Večer provázely moshe, smích, ale i slzy dojetí.

The Cake Is A Lie

Prvním supportem večera byla melodic hardcore pětice The Cake Is A Lie z Norimberku, která do Čech zavítala už poněkolikáté. Já osobně jsem je viděla podruhé a musím říct, že si mě kapela opět naprosto podmanila. Z kombinace tvrdých riffů, pronikavých vokálů, ale také až snových harmonií jsem měla husí kůži a tajil se mi dech. Temnou atmosféru skvěle podtrhovaly klenbové prostory klubu, nasvícení stage a použití mlhy. Navíc díky specifickým pohybům frontmana Juliana Thüroffa jsem si chvílemi připadala jako na nějaké mystické ceremonii.

Už teď se těším na další příležitost, kdy budu moct tuhle partu slyšet naživo. A pokud i vy patříte mezi nadšence kapel, jako jsou například Loathe, věřím, že The Cake Is A Lie by mohli být vaším šálkem kávy. Album „Fado“ z roku 2022 si můžete poslechnout ZDE

Hopes

Jako druzí vystoupili Hopes, které jistě není třeba představovat. Obvykle jsou koncerty téhle bandy jedna velká párty a v Klubu Famu tomu v podstatě nebylo jinak. Už po pár minutách se lidem rozpumpovala krev v žilách a energii vložili do moshe a jinejch bláznivin. Jedinou vadou na téhle show byla absence osvětlení stage, takže ti, co nestáli úplně vpředu, pravděpodobně spíš než koncert viděli stínové divadlo.

Brighter Days

Zlatým hřebem večera, a také důvod, proč prostory klubu praskaly ve švech, byli Brighter Days, kteří již před časem, jak už bylo zmíněno výše, předeslali, že se jedná o jednu z posledních možností, kdy je budeme moci vidět naživo v této sestavě: Domáč (vokály), Jonáš (kytara/vokály), Josef (kytara), Jenda (basa), David (bicí). Kapela si tak připravila hraní celého jejich
alba „WALK“, které kluci vydali vloni, čímž se společně s námi rozloučila s odcházejícím Jendou.

Asi nemusím nijak zdůrazňovat, jak dojemné celé vystoupení bylo. Koncerty Brighter Days se svou emotivností vyznačují, ale vědomí, že jedna éra končí, vehnalo slzy do očí nejednomu z nás. Na klucích bylo vidět, jak si hraní užívají a dávají do něj absolutní maximum. Jonášovy zpěvy v songu „You, Waiting for Me to Fall Away“ chytaly za srdce, obě kytary s basou podrthávaly tesklivou atmosféru, David celou dobu perfektně mlátil do bicích a Domáč do nás valil svoje vokály. Došlo i na společné zpívání textů, moshe a na závěr zazněla píseň „Room“ ze staršího EP „Cupboard Love“, která celý set uzavřela. 

Pro mě byl tento večer jedním z nejlepších koncertů roku a děkuji za to všem vystupujícím kapelám. A Jendovi bych ráda popřála jen to nejlepší na jeho dalším walku životem.

TEXT: Kristýna Marková
FOTO: velké díky @_danny_nguyen