Bring Me The Horizon

Včerejší večer byl splněným přáním mnoha človíčků.

Včerejší večer byl splněným přáním mnoha človíčků.

Včerejší večer byl splněným přáním mnoha človíčků, kteří netrpělivě čekali až Bring Me The Horizon zase zavítají do naší země. Těšení bylo velké především po vydání perfektního alba Post Human: Survival Horror, kterému je věnováno aktuální turné. Rok se s rokem sešel a den D nastal. BMTH si s sebou jako další kumpány vzali Static Dress, Poorstacy a A Day To Remember.

Static Dress

Static Dress byli velkým překvapením, nejenom díky živé a správně chaotické hudbě, ale i divokému řádění na pódiu. Žel jim asi úplně nesedla velká hala, ale v menším klubu si tuhle kapelku dokážu představit jako pořádný nářez!

Poorstacy

Naopak zklamáním byli Poorstacy se svou směsicí hardcore-punku a gothic rocku s nepřesným zpěvem. Možná jenom neměli svůj den, nevím. Většina z nich však vypadala unaveně a chvílemi až duchem někde jinde. I skladby mi přišly dost neohrabaně zahrané.

A Day To Remember

Poté na stagi stanuli A Day To Remember a celý večer se tak začal rozjíždět do plných obrátek. Sejmuli mě už hned prvním songem a byli uskupením, které konečně dokázalo rozhýbat velké množství davu. Jejich show byla intenzivní, nabušená, mistrovsky odehraná. Dokonce vzduchem létaly i nafukovací balony a ruličky toaletního papíru. Tito američtí metalcoristé by se ani za titul headlinera nemuseli stydět.

Bring Me The Horizon

Vůdci večera BMTH však laťku posunuli o celý level nahoru. Byli jsme přivítání umělou inteligencí, která analyzovala všechna data o koncertu a fanoušcích. Pak rozhodla, že nebyl nalezen žádný moshpit, proto je třeba to napravit. A rozjela se tak fenomenální show! Byli jsme uvedeni do barevné a epileptické sci-fi reality, v níž zazníval jeden hit za druhým. Publikum sborově zpívalo, skákalo, a to od začátku až do konce. Oliho čisté vokály sice občas ujely, ale čert to vem. Horizonti předvedli opravdu vrcholový výkon, i když se pořád nemůžu zbavit pocitu, že ADTR je v některých momentech překonali.