Brutal Assault 2023

Na jaké kapely s CoreMusic letos vyrazit?

V létě se opět v oblasti josefovské pevnosti otevřou brány temnoty, z nichž bude vyvěrat hodně chapadel tvrdé hudby. Bude se totiž opět konat oblíbený festival Brutal Assault, v jehož nitru se ocitnou i corové smečky, které si, společně s celou událostí, nenecháme ujít!

A na která hudební tělesa s přízviskem core se těšíme nejvíce?

Pojďme začít českým jménem, které už rozhodně každý slyšel, protože se naší scénou začalo prohánět jako tornádo a drtit vše živé. Tento rok se kluci podívali do zahraniční na evropském turné s Distant. Kromě BA mají dokonce v plánu i letošní Summer Breeze! Ano, jsou to deathcore/metalcoroví Abbie Falls! Na Brutále se sice ukázali už minulý rok, kde předvedli skvělou show, nyní však doufáme v lepší hrací čas a mega nabušenou show!

Dalšími v sestavě budou skotští Bleed From Within, kteří odehráli v Praze na konci minulého roku jednu z nejlepších show, jenž nám v roce  2022 bylo umožněno vidět. Hráčské umění, intenzita, oddanost, emoce a pokora, na to se těšíme znovu!

Vystoupí i jejich angličtí kolegové While She Sleeps, kteří si získali oblibu mnoha z nás. Pit určitě zase roztočí směsicí svého syrového metalcoru nasáklého emocemi mnoha příchutí!

Pokud byste dostali chuť na více komerčnější a rádiově znějící core s dalšími příměsemi, v nabídce jsou zářní Beartooth, u kterých jsme si jistí jednou věcí, a to tím, že si je nesmíme prošvihnout!

Nebudou chybět ani naši dánští sympaťáci Cabal se svým vyšperkovaným deathcorem, s nímž naši zemi navštěvují celkem často! Další intenzivní deathcore zazní v podobě monumentálního a epického zvuku Shadow of Intent. Brand of Sacrifice zase k tvrdým a šíleným break downům přidají i odlehčenější melodie.

Představí se i němečtí skoro veteráni Heaven Shall Burn, kteří se už 15 let drží na corových pódiích, a i bez výraznější změny zvuku, na sebe nabalují nové fanoušky a udržují staré. Rádi necháme naše ušní bubínky zdrtit jejich zběsilými sypačkami.

Dalším, už profláklým jménem, které má toho za sebou hodně ve své kariéře, včetně větší metamorfózy, jsou švédští In Flames, jejichž hitům neniklo ucho ani jednoho z nás. 

Zajímavou určitě bude i britská Ithaca, jenž kašle na škatulky a svoje HC kombinuje i s jinými influencemi za vedení řvoucí zpěvačky Djamily. Jsou na scéně zatím chvíli a jejich první vystoupení v Praze bylo celkem rozpačité. Snad se na BA dočkáme většího sebevědomí, protože z debutové desky toho naživo určitě půjde vymačkat ještě víc.

Nakonec si necháváme takové libůstky. Emo/post-hardcoroví američané Birds In Row rozhodně svým posluchačům doručí hodně tesklivých emocí, výrazných melodií a zahrají i na agresivnější struny jejich srdce.

A tím nejlahodnějším na závěr jsou arizonští Holy Fawn, kteří dokáží okouzlit svým zasněným shoegazem s nepřehlédnutelnými vlivy post-hardcoru. Toto vystoupení umožní oddělení duše od těla, kdy posluchači budou na pár okamžiků proplouvat pestrobarevnými nebulami. 

Těšíme se i na křižování skrz josefovskou pevnost, objevování všech zákoutí, a to nejen v rámci areálu, ale i hudby.

Napsala: Vendy Jobová

Lístky: Tickets / Brutal Assault

Web: www.brutalassault.cz

Facebook: https://www.facebook.com/brutalassault.cz

Instagram: https://www.instagram.com/brutal.assault/?hl=cs

YouTube: https://www.youtube.com/user/brutalassaultfest