Bullet For My Valentine

Bullet For My Valentine rozsvítili Forum Karlín!

Bullet For My Valentine rozsvítili Forum Karlín!

Jak nejlépe oslavit čtvrt století existence? Jasně že pořádnou tour. Takhle nějak by se dala uvést evropská tour k pětadvaceti letům fungování téhle velšské kapely. Na šňůru si BFMV přizvali Atreyu a Jinjer.

ATREYU

Večer v pražském Fóru Karlín otevřeli Atreyu, které jsme u nás měli možnost vidět poprvé po odchodu Alexe. Krátký a dostačující. Tak by se dal nejrychleji shrnout jejich ani ne deseti songový setlist, který se opíral jak o skladby z let minulých, tak o tvorbu z poslední alba Baptize. Jako opening act večera splnili svůj úkol, tj. pobavili. Odehráli dobrý gig, nicméně o zážitku na celý život tu asi řeč nebude.

JINJER

O poznání výraznejší výkon předvedli Jinjer, nebo spíš Tatiana Shmailyuk. Soudě z výrazu ve tváři mnoha návštěvníků se její outfit s neonově růžovými pruhy zhuštěnými v oblasti prsou a rozkroku vryl do paměti hned nejednoho. Byla trochu škoda, že větší nápaditost v oblékání nepředvedl i zbytek kapely, protože takto na sebe Tatiana strhla většinu pozornosti. Dost o vzhledu. Důležitá byla přece hudba. Jinjer se znovu vytasili s bezchybným vystoupením, který podtrhli skvělou light show. Velká podia jim evidentně svědčí.

BULLET FOR MY VALENTINE

Bullet For My Valentine si připravili hodinu a půl trvající set postavený na osvědčených skladbách. Rozhodně bych chtěl vypíchnout výkon baskytaristy Jamie Mathiase, který zachraňoval situaci, když Matt Tuck zrovna nemohl. Celkově dobře zahranému koncertu ale něco chybělo. Světelná show postavená na řadě prosvícených repro boxů byla, ať už ve srovnání s jejich předešlým koncertem na stejném místě, nebo ve srovnání s koncerty obdobně velkých kapel, prostě málo. Kdo má BFMV rád a vstupenku koupil jenom kvůli hudbě, zklamaný určitě neodešel. U koncertů takového formátu bych ale osobně čekal výrazně víc než dobře zahraný dlouhý set.

FOTO: Nina Vocelová
TEXT: Oldřich Kadlec