Buried In Uniforms

Když se My Chemical Romance vrátili, založili jsme si nový projekt.

V poslední době se s kapelami roztrhl pytel a my vám samozřejmě nabídneme další porci. Tentokrát se podíváme do Hradce Králové, kde vznikl nový projekt Buried In Uniforms. Kapela má velmi zkušené členy, kteří dříve založili My Chemical Romance tribute. Kluci kladou důraz na popové až emo melancholické zpěvy, podložené melodickými kytarami a ráznými bicími. Singl je velmi chytlavý a propracovaný, tak si ho pojďte poslechnout s námi.
A přečti si rozhovor s frontmanem Kubou.

Ahoj Kubo, jste zpátky s novým projektem. Dokážeš ho popsat svými slovy?

Ahoj! Je to trochu komplikované. Zpátky jsme a zároveň nejsme. Před třemi lety, když jsme hráli cover My Chemical Romance, ve mně začala růst touha dělat zase vlastní hudbu a nějakou dobu jsme na tom pracovali, až jsme se dostali sem. Asi bych neřekl, že jsme zpátky. Z původní kapely jsme zůstali jen dva a vlastně je to něco úplně nového a hlavně vychází to z naší hlavy. I když musím říct, že naše hudba je hodně inspirována MCR, pořád jde o naši tvorbu. Co se týče stylu, asi bych nás charakterizoval jako alternativně rockovou kapelu, inspirovanou neopunkovými kapelami, které přišly po roce 2000.

Pro MCR revival je to tedy konečná? Proč jste se tak rozhodli?

To bylo hrozně jednoduché. Jednak proto, že se MCR vrátili. V našich očích nemělo smysl kopírovat někoho, kdo je aktivní. Tu kapelu jsme udělali, protože nám chyběli, a najednou byli zpět. Další věcí bylo, že naše vystoupení byla kladně hodnocena lidmi (aspoň většinou :D), a tenkrát nám nějaká holka napsala komentář, že bychom byli fajn kapela, kdybychom dělali svou hudbu. Tak jsme začali o tom přemýšlet.

V jakém složení se tedy objevíte?

Oficiálně jsme čtyři: kytara, basa, bicí a zpěv. Na koncertech nás bude pravděpodobně doprovázet náš kamarád jako druhý kytarista.

Kolik momentálně máte materiálu a chystáte se na první koncert, nebo zůstanete ještě nějakou dobu ve zkušebně?

Momentálně máme připravených asi devět písní a další jsou v produkci. V začátcích budeme setlist doplňovat o dva covery a první menší koncert plánujeme už 31. března v královéhradecké Čtyřce.

Nakonec nám pověz něco o prvním singlu!

Náš první singl se jmenuje „Just Let Me Know“. Má to trochu klišé příběh o zlomeném srdíčku, ale nějak mi to k feelu toho songu sedlo. Zajímavostí je, že nám v den natáčení videoklipu padly původně plánované natáčecí prostory, a my museli během pár hodin něco sehnat. Pomocnou ruku nám nabídl ředitel festivalu Rock For People, Michael Thomes, který hned po prvním telefonátu ani chvíli neváhal a byl ochotný nám poskytnout prostory hangáru na starém letišti v Hradci Králové. Obrovské díky patří jemu!

Rozhovor: Matty a Kuba (BIU)