Cabal

REPORT: Cabal se poprvé představili jako headlineři

Včera se v Modré Vopici konala velmi komorní sešlost, v jejímž čele dominovali dobře známí dánští Cabal. Dalšími formacemi, které nás bavily, byli jejich krajané Lifesick a dvě hudební tělesa z Britských ostrovů Viscera a Vexed. I když prostor v Modré Vopici není nijak velký, nedošlo k žádnému přehnanému sardinkování a večerem se táhla přátelská atmosféra.

Jako první divoce vletěli na pódium Lifesick, kteří Vopici rozproudili hned na začátek. Agresivní riffy na pomezí hardcoru a death metalu s ukřičenými vokály nenechaly nikoho chladným. A i přesto že fanoušků ještě nebylo přítomno tolik, vše pořádně vřelo a vibrovalo.

LIFESICK

Angličtí Vexed byli velmi milým překvapením. Tato nadějná kapelka představila velmi intenzivní hardcore s frontwoman Megan, která nejenže screamovala jako o život, ale párkrát na nás vybalila i éterické čisté zpěvy. Vystoupení s sebou neslo ohromnou dávku energie a jejich ozubená kolečka šlapala po celou dobu na plný výkon. Když Megan párkrát zakřičela do prostoru i bez mikrofonu, dodalo to všemu tu správnou syrovost. Určitě bude zajímavé, kudy se další kroky této kapely budou ubírat dál, jelikož talent a ambice jim nechybí.

VEXED

Viscera měli nejprve problémy s nazvučením, minuty ubíhaly a pořád se nic nedělo. Nato zpěvák Jamie zahlásil na zvukaře „Let’s play, people are getting impatient… You got this.“ a celé peklo se rozjelo. Tuto anglickou sebranku tituluju jako „malou Lornu Shore“, jelikož jejich instrumentální stránka je hodně hutná, rychlá a v pozadí se občas ozývají samply hudebních nástrojů. Vokálista sice neoplývá takovou hlasovou rozmanitostí jako Will, ale to určitě není jejich mínusem. I když vyvážení zvuku nebylo zrovna nejlepší, nevypadalo, že to někomu vadilo. Rozjížděli mini wall of death a circle pity.

VISCERA

Cabal se poprvé představili jako headlineři a svou úlohu si náležitě užili. Zpěvák Andreas sice bojoval s nachlazením, které se odráželo na tom, když mluvil mezi songy, ale na jeho harsh vokálech to nebylo znát vůbec. Dánové předvedli přesně to, co se od nich očekávalo a Vopici na čtyřicet minut zahalili do hlučné mizérie v kabátě deathcoru řízlým i jinými temnějšími škatulkami.

Slyšeli jsme i nový song s názvem „Still Pissed“, což umocnilo můj pocit, že by nás Cabal měli začít zásobovat čerstvými skladbami a zbrusunovým albem. Jejich vystoupení sice nechyběla energie a entusiasmus, ale nemohu se zbavit myšlenky, že aby Cabal mohli headlinovat turné, potřebují natočit nové věci a svá vystoupení posunout zase o level výš.

CABAL

NAPSALA: Vendy Jobová
FOTILA: Nina Vocelová