Candy

Poslední červnová středa přinesla povedený hardcorový večírek na Strahově!

Kdo se ve středu, 28. 6. 2023, nedostavil do Klubu 007 na Strahově, o hodně přišel. Atmosférou a lidmi naplněný klub se totiž skoro otřásal v základech. A kdo se tentokrát postaral o zábavu? Pojďme se na to podívat.

SCOOP

Večer svým prvním koncertem vůbec odstartovala kapela SCOOP, která teprve před nedávnem ohlásila svůj vznik, a zároveň hned vykopla první dva singly „crawling//feed the endless greed“. Musím říct, že jsem byl naprosto v šoku z toho, co SCOOP předvedli. Jejich našláplý set, který byl samozřejmě obohacený o více songů, které ještě oficiálně nespatřily světlo světa, byl naprosto fantastický příklad toho, jak se natěšenému publiku ukázat v plné parádě. Tato hardcore punková parta se mnou svou energií a výstupem neskutečně rezonovala a nikoho před stagí nešetřila. Osobně jsem ještě nezažil lepší debut a troufnu si říct, že jsem nebyl jediný, kdo si jejich set náramně užil. Za mě jednoznačně highlight večera, nemohu se dočkat dalších nahrávek a příležitostí k tomu je opět vidět dominovat. Jen tak dál kluci!

SPY

Jako druzí na stage vlítli SPY z kalifornské Bay Area, kteří si od samého začátku nebrali žádné servítky a sypali do nás jednu pecku za druhou. Tato parta na začátku měsíce vydala velice povedený počin Satisfaction, který napříč scénou sbírá samé ohlasy, a kapelu tak žene výš a výš. To také reflektovalo fakt, že se v pitu okamžitě strhla mela, která nás doprovázela po zbytek jejich úderného setu plného násilných riffů a kotrmelců. Za mě by SPY zasloužili post headlinera, jednoznačně si získali celý klub a dokázali atmosféru udržet po celou délku jejich nemilosrdného setu.

CANDY

Headlinerem večera byli američtí CANDY, kteří do našich končin přivezli ochutnávku z jejich posledního alba Heaven Is Here, které vyšlo před rokem. Na tuto partu jsem se velice těšil, jejich dosavadní tvorbu často poslouchám a opravdu mi sedí ta kombinace hardcoru, punku i metalu v jejich nespoutaném podání. Musím však bohužel konstatovat, že jsem byl místy trochu zklamaný jejich výstupem, předchozí dvě kapely měly totiž rozhodně navrch a dokázaly si publikum udržet o dost líp, než zmíněný headliner. Jejich set mohl být o chlup delší a komunikace s publikem trochu živější, ale nerad bych to tímto celé zhanil. Stále se jednalo o neurvalou sypačku plnou zvratů a moshe, která mnohé potěšila, a která si jistě mnohé získala.

Obscure Promotion se opět postarali o další vydařený večírek plný tvrdé muziky, za což moc děkujeme! Big up panu zvukaři, který bez jakéhokoliv problému zařídil perfektní zvuk všem třem kapelám. Byl to skvělý večer se skvělou atmosférou přesně tak, jak to má být.

Text: Martin Karhánek
Foto: messbarbara