Dead Poet Society

Vyprodaný večer v Café V lese!

V pondělí 26. 6. jsme se vydali na vyprodaný koncert do Café V lese, které bylo tentokrát zavalené fanouškama Dead Poet Society se supportem českých .themayrevolution. To, že byl v klubu skoro nedýchatelný vzduch, bylo všem jedno a večer jsme si užili na sto procent.

.themayrevolution

Česká partička z Pardubic, kterou jsme měli možnost vidět letos na Rock for People, se nám vrátila na pódium, aby ukázala, že toho po fesťáku nemá dost. Čtveřice začala hrát trochu dříve, než než se všichni diváci stihli nasáčkovat dovnitř, ale i tak byl setlist akorát dlouhý, aby si to každý užil. .themayrevolution neztratili energii ani po Rokáči, a i v malém prostoru vyprodaného Café V lese to dokázali rozbalit. Kluci měli super vibe, skvěle doplňovali hlavní kapelu, zvukově bylo taky všechno v pořádku, a i dav navozoval úžasnou atmosféru, takže asi ani nemám co vytknout. Slyšeli jsme jejich tvorbu z EP vydaného minulý rok, kdy garage rock míchli s trochou metalcoru, a kapela to zvládla skvěle zahrát i live. Ráda na ně zajdu znovu a doufám, že i příští rok je budeme moci vidět na fesťáku, snad třeba i s novou deskou!

Dead Poet Society

V rámci Evropského tour k nám znovu zavítali Dead Poet Society, americká kapela, která se tu naposledy ukázala minulý rok na podzim. Prostor byl s jejich nástupem už opravdu narvaný a chvilkama měla i kapela problém. Zpěvák se nám přiznal, že málem omdlel, ale vůbec ho to neodradilo, aby to na pódiu rozjel a společně se svými kumpány pokračovali s jednou peckou za druhou. Ze všech se lil pot, energie ale neubývala, a i dav byl neúnavný. I přes to, že jejich poslední vydané album vyšlo dva roky zpátky , kluci se rozhodli zahrát i úplnou novinku, kterou budeme snad moci slyšet na nové desce. Kromě nových pecek, které tvořily většinu setlistu, došlo i na pár starších písniček. Vystoupení bylo vším, co od výborného koncertu očekáváte, a protože jsem Dead Poet Society minule propásla, jsem tentokrát moc ráda, že jsem to mohla dohnat zrovna teď na tak skvělé show! Skupina spolu drží už 11 let a na scéně tak není krátce, tourovat a jezdit po fesťácích ale nebyli ještě donedávna shopni, A tak na klucích bylo jasně vidět, jak moc jsou za vyprodaný koncert vděční! Chytnu zpěváka za slovo, když se nám přiznal, že Praha je asi jeho nejoblíbenější město, a budu tak doufat, že nás zanedlouho znovu navštíví. A já si to rozhodně nenechám ujít.

Text: Petra Závišová
Foto: Klára Vítková