FAJTFEST 2023

Rok se s rokem sešel a šlape nám na paty další ročník festivalu FAJTFEST. A co že nás čeká na kopci ve Velkém Meziříčí letos?

Už v předchozích letech jsme měli možnost díky FAJTFESTU vidět velká jména nejen core scény. Ani letošní ročník nebude výjimkou. Ale pojďme si projít line-up postupně, protože nejde opomenout ani tuzemskou scénu.

Už ve středu je pro nedočkavce připraven tzv. „Legends Day“, kterým se otevřou brány celého festivalu. Jak už název napovídá, představí se nám domácí legendy jako třeba THE.SWITCH, THE TRUTH IS OUT THERE, SUNSET TRAIL nebo HAZYDECAY. Tenhle legendární program se odehraje na druhé, menší stagi, která je jednou z letošních novinek v areálu.

Naše domácí scéna má však prostor i v dalších dnech, a to hned několikrát. Jmenovitě např. STELLVRIS, DONNIE DARKO, MARKED AS AN ENEMY, MARINA, SKYWALKER, MAD RABBITS, CRIPPLED FINGERS nebo čerstvě oznámená divoká karta SWEPT INTO DECAY náhradou za 123 FAKE STREET, kteří bohužel nakonec nevystoupí. Ani naši sousedi nezůstanou pozadu a slovenskou reprezentaci si vezmou na starosti STERCORE, TATROFKA 200025000, BRIZOLIT, HEAD2DOWN či SK KORN TRIBUTE BAND.

Co se týče headlinerů, je jich plný line-up a každý si jistě vybere toho svého. Zásadním jménem jsou však bez debat američtí THE GHOST INSIDE. Kapela, která si prošla těžkou zkouškou osudu kvůli nehodě v roce 2015. V témže roce jsme je také u nás mohli vidět naposledy. Oznámení jejich show na FAJTFESTU zahřálo u srdíčka nejednoho z nás, a to jistě včetně organiztorů festivalu, kteří si tak mohou odškrtnout další velký úspěch. Z krajiny za „velkou louží“ k nám připlují i další velká jména: CHELSEA GRIN, BORN OF OSIRIS, ATTILA, KUBLAI KHAN TX. Z jiných zemí jistě stojí za zmínku RISE OF THE NORTHSTAR, POLAR, PALEFACE SWISS, ZARDONIC, DISTANT, GAEREA.

Zkrátka o hudební program nouze nebude, ale co můžeme potkat letos v areálu mimo kapely? Přibyla námi již zmiňovaná druhá stage, kterou hned ve středu pokřtí SHATTER & FUXO. Ani o dobré jídlo (i veganské!) či pití nebude nouze – Proud, Radegast ani Plzeň nezklamou. Pro nováčky i pravidelné návštěvníky určitě zmiňme dominantu celého areálu, jíž je ona ikonická rozhledna, která nás po vyšlápnutí 175 schodů pohostí výhledem na areál i široké okolí. Na zotavení hurá do chill out zón u věže nebo na starou dobrou sprchu – v hotelu či v kempu. Konkrétně v Monster Chill Out zóně mimo odpočinek čekejte i podpisovky kapel. Přislíbeny jsou např. ATTILA, THE GHOST INSIDE nebo CHELSEA GRIN.

Sečteno podtrženo – pokud ještě nemáte lístek, tak na nic nečekejte a rychle si ho běžte koupit! Protože o tuhle akci přijít vážně nechcete. A pokud se nemůžete dočkat, mrkněte zatím třeba na aftermovie naší redakce z předchozí roku.
PS: Středa a čtvrtek jsou svátky, takže žádný výmluvy, že nemáte volno!

UDÁLOST: https://www.facebook.com/events/555367672987934
VSTUPENKY: https://tickets.nfctron.com/event/tomas-fleck/fajtfest-2023/cart

FAJTFEST 2022 AFTERMOVIE

NAPSALA: Nina Vocelová