Touché Amoré

Večer plný emocí nejen s TOUCHÉ AMORÉ!

Jak dlouho jsme museli čekat, než se modla emo post-hardcoru vrátí do Čech? Dlouhé 4 čtyři roky. Pokud v Praze a okolí byli nadšenci, kteří tuhle los angeleskou kapelu opěvují dlouho, avšak jejich poslední koncert nenaplnil jejich očekávání, po této akci rozhodně mohli usínat s dobrým pocitem.

Tyler Kirby / Touché Amoré

Všechno začalo v 19:00, kdy se otevřely dveře smíchovského Futura, aby přesně na čas otevřeli celý večer BRIGHTER DAYS, které domácím posluchačům asi není potřeba představovat. Brighter Days jsou přesně to, co chce slyšet každý, kdo lační po emo post-hc večeru. Citlivá, dobře vystupňovaná show a především set postavený nejen na posledním albu kapely ukázaly všechno, co v kapele je. A věřte, že je toho opravdu hodně!

Vzápětí po nich nastoupili španělští BONEFLOWER, s kterými se zvýšilo už tak vysoké očekávání a tempo, kterým se měl zbytek večera ubírat. Zasmušilou náladu prvního vystoupení vystřídal vztek a nenávist a hlavně těžko zapomenutelný hlas zpěváka, který ze sebe od první vteřiny vydával naprosté maximum.

Jeremy Bolm / Touché Amoré

Lehkost a intimitu, kterou předvedli Brighter Days, i běs a šílenství, se kterými následovali Boneflower, přebili TOUCHÉ AMORÉ během prvních dvou songů. Otevření setu písněmi „Flowers and You“ a „Pathfinder“ ukázalo, čeho všeho je tato kapela schopná. Jeremy Bolm si držel svůj naléhavý projev po celou délku vystoupení. A že to bylo vystoupení s velkým V! Hned v první polovině mohli všichni slyšet průřez jejich nejstarší tvorbou a komu to bylo málo, dostal zbytek v přídavku na konci koncertu. Tolik crowd surferů na jednom místě jsem neviděl ani nepamatuju. K tomu samozřejmě zazněla i tvorba posledních tří alb a všichni byli víc než spokojeni.

Touché Amoré jsou zkrátka modla v rámci svého žánru. Jejich koncert není o velkohubých kecech nebo o gestech. Vše je o čirých emocích, o smutku, štěstí, naději, lásce, nenávisti, zlosti… nějak o všem, čím si každý prochází. A jiný nebyl právě ani tento večer, který jsem si užil opravdu do poslední vteřiny.

TEXT: Oldřich Kadlec
FOTO: Nina Vocelová