Gojira

Gojira se vrátila do Prahy.

Malá sportovní hala se 13. června  rozezněla  zvukem kapel Urne, Municipal Waste a Gojira. Kapely podaly skvělé výkony a nejen kvůli tomu se večer snadno stal jedním z těch, na které budeme dlouho vzpomínat!  My jsme tam samozřejmě nemohli chybět, a tak se s vámi podělíme o tento nezapomenutelný metalový zážitek.

URNE

Večer nám odstartovala britská metalová kapela Urne, která je takovým mixem Sludge/Stoner metalu s metalcorem, a skvěle tak doplňovala headlinery. Skupina se hned ze začátku chopila příležitosti pořádně zahřát publikum. Jejich intenzivní vystoupení získalo pozornost fanoušků a nastavilo správnou atmosféru pro další show. Chvílemi byly možná vokály lehce hlasitější než bych ráda. Pro mě byl velký objev hlavně zpěvák a zároveň basák Joe Nally, který se nejen postaral o úžasný zvuk basy, ale i o úžasné čisté vokály s growlem. Samozřejmě kluci Angus s kytarou a James za bubny vystoupení doladili do dokonalosti. Jako trio jim to skvěle klapalo

MUNICIPAL WASTE

Konečně jsem měla možnost vidět tuhle šílenou bandu, na kterou jsem se naživo hrozně těšila. A vůbec mě nezklamala. Partička z Virginie, kterou na scéně máme už taky pár let, je oblíbená ve svém thrash metalovém žánru, a upřímně se tomu po tomhle vystoupení vůbec nedivím. Hned po nástupu kapely na pódium se dav dychtivě rozeřval, čekajíc, až to na pódiu rozpálí. Každá jejich skladba byla doprovázena circle pitem, do kterého se zapletl i odpadkový koš, se kterým publikum běhalo až do konce. Výkon byl neskutečný, plný energie, skvělého zvuku, a kluci skvěle pracovali s publikem, což bylo odměněno neunavující energií fanoušků. Na chuť si přišli ti, kteří je poslouchají od samotného začátku, ale i nejnovější fanoušci, jelikož byl setlist skvěle namíchaný, aby si každý přišel na své. Rozhodně si kluky ráda poslechnu znovu a o jejich výkonu budu ještě nějakou dobu vyprávět.

GOJIRA

Na konec večera přišel okamžik, na který všichni tak toužebně vyčkávali. Momentum, jenž si většina fanoušků zanechalo ještě z minulé show, Které jsme byli svědky ani ne před rokem, přetrvalo až do této chvíle, kdy dav nadšeně a netrpělivě sledoval nástup velikánů z Francie. Gojira dav nenechala v klidu ani na vteřinu a halou se rozezněly ikonické skladby. Asi byste si mysleli, že po několika letech, co máme kapelu na scéně, se snad nemůžou ve výkonu zlepšit, ale opak je pravdou. Joea zpěv zněl naprosto skvěle a jako vždy dokázal silné emoce vyjádřené v textech bezchybně přenést do svých vokálů, které s pomocí fanoušků ozvučely celou halu. I když Joeovi praskla v jedné skladbě struna, technici kapely to rychle napravili, a tak nás přesvědčil, že je i perfektní kytarista. Od prvního taktu jsme mohli vidět neuvěřitelný a precizní výkon bubeníka Maria, který nám dokázal, proč byl několikrát oceněn jako nejlepší metalový bubeník. S energickými kytarami a basou dali dohromady dokonalé představení plné detailů, promítání, skvěle doplňujících světel, zvuku a pyrotechniky, které jen tak nezapomeneme. Fanoušci vytvořili nádhernou atmosféru s pořádným uznáním kapele, protože ani po dechberoucích Municipal Waste se dav neunavil a pokračoval v circle pitech, nebo i wall of death. Mohli jsme slyšet ikonické hity jako „Stranded“ a „Silvera“, starší písničky, ale i skladby z nejnovějšího alba Fortitude. Upřímně nevím, jak to kapela dělá, ale asi nedokážu najít jedinou věc, co bych mohla vytknout, neboť mi vystoupení přišlo perfektní. Myslím, že se mnou budou fanoušci souhlasit. Ani po tomto koncertě nemáme dost a bedlivě čekáme na další návštěvu skvělé Gojiry!

Foto: Nina Vocelová
Text: Petra Závišová