Cannibal Corpse

Legendární Cannibal Corpse nás naprosto rozdrtili svou dechberoucí show!

Tato akce byla již dlouho očekávána, a dokonce z důvodu enormního zájmu přesunuta z Paláce Akropolis do holešovické Haly 13. Pojďme si tedy rozebrat, jak večer ve společnosti Cannibal Corpse, Dark Funeral, Ingested a Stormruler probíhal.

Stormruler

O opravdu brutální otevření večera se postarali američtí black metalisté Stormruler. O kapele jsem v ten večer slyšel poprvé, takže jsem nebyl vůbec připravený na takovou pecku, kterou mi Stormruler zasadili. Nápaditými a melodicky temnými, ale uspokojivými riffy mě doslova uchvátili. Dokonce se jim povedl vyvolat nemalý moshpit a bylo dost očividné, že diváci se vážně baví.

Ingested

Což by se dalo říct o show britských Ingested dokonce dvakrát tolik. Hochům se totiž podařilo iniciovat obrovskou wall of death, velkou minimálně do první čtvrtiny haly. Brutálnost výkonu vokalisty Jaye Evanse byla vskutku úchvatná a v doprovodu s rychlými kytarovými riffy vlastně ani není k podivení, že během celého jejich vystoupení se konstantně tvořily i 2 moshpity naráz.

Dark Funeral

Po tak silné první půlce večera bylo jasné, že akce má opravdu perfektní line up kapel, které si svými vystoupeními nahrávají. O to větší pak bylo očekávání na druhou půlku večera, kterou zahájili švédské black metalové špičky Dark Funeral. Vystoupení Dark Funeral mělo opravdové grády, a to nejen v rámci hudebním, ale i jako celá show. Heljarmadrův pronikavý křik ve společnosti seversky ledového instrumentálu nebylo ale to jediné, co nám Dark Funeral nabídli. Vystoupení po celou dobu zahrnovalo i perfektní implementaci satanistické tématiky, například když vokalista Heljarmadr přinesl krucifix, na který následně plivnul a otřel si ho do kalhot. Show tedy byla naprosto perfektní a jejím jediným nedostatkem byl fakt, že nebyla delší.

Cannibal Corpse

Do naprosté nirvany nás přivedli ale až legendární Cannibal Corpse v čele s nestárnoucím Corpsegrinderem. Dostali jsme v plné palbě opravdu špičkovou show plnou hlubokých growlů a windmill hedbangingu. Nenašla by se chvíle, kdy by někdo jen tak postával a aktivně se nezapojil do obřího bordelu. Moshpit v přední části haly budil velký respekt, protože vypadal vskutku brutálně a já si nebyl úplně jistý, že kdybych do něj zavítal, vyvázl bych živý. Corpsegrinder nám taky udělal velkou radost, když zařval legendární větu ve znění „Shooting blood from your cock“. Tím se mu podařilo lidi vyhajpovat i na zbylou polovinu setu, přičemž Cannibal Corpse ukončili tento napěchovaný večer se stejnou energií, s jakou přišli.

Na závěr bych ještě chtěl říct, že bylo vskutku jedinečné vidět tak nabitý line up v jediný večer. Právě díky tak perfektní volbě kapel jsem si akci užíval od začátku, až do samotného konce. Jsem tedy opravdu zvědavý, s čím nás Obscure překvapí příště!

Napsal: Martin Marek
Fotil: David Hammerschmied