Cattle Decapitation

Zeměžrout přijel ovládnout pražskou Meetfactory.

Sobotní večer 23. března v MeetFactory přinesl mix subžánrů, které do sebe ale hezky zapadaly. Support nejprve nevzbudil taková nadšení, ale o to více fanoušci jásali z posledních dvou kapel. K deathmetalovým hvězdám Cattle Decapitation se připojili deathcoroví Signs Of The Swarm. Tyto dvě silné seskupení doprovodily 200 Stab Wounds a Vomit Forth.

Nadšení fanoušků možná předčilo samotný výkon kapely Vomit Forth. Mosh pit se sice formoval už před jejich nástupem, ale postupem času tak trochu upadal. Plnou vinu bych nekladla samotné partě na pódiu, která se opravdu snažila a její talent určitě není k zahození. Kluci ale měli velké problémy se zvukem, kde to bohužel schytal především zpěvák a basa, která i přes veškerý tlak basáka prostě nešlapala. Když pominu technické problémy, ráda bych si je poslechla znovu, třeba v nějakém menším klubu, jehož atmosféra by jim sedla daleko lépe.

VOMIT FORTH

Další kapelou, kterou bych raději viděla v menším klubu, bylo druhé jméno v pořadí 200 Stab Wounds. Problémy, které trochu srazily předchozí skupinu, byly z větší části napraveny a samotný koncert tak pokračoval, jak měl. Na tuhle sebranku jsem se dost těšila, proto mě trošku zklamalo, že ve mně koncert nezanechal žádný moment, čím bych si ho zapamatovala. Setlist byl tak trochu jednotvárný a jednotlivé písně od sebe kolikrát nešly rozeznat. Co musím ale vypíchnout, je talent kytaristů, kteří do toho dávali opravdu vše.

200 STAB WOUNDS

Řvouni z Pensylvánie konečně zažehnuli ten pravý oheň hned, jak přilétli na stage. Vše bylo dokonalé. Od výkonů každého člena přes interakci s publikem až po samotný zvuk, který byl mimořádný. Signs Of the Swarm jsem viděla minulý rok na Brutal Assault, kde předvedli také vynikající výkon, ale sobotní show byla zase o level výš. David se pyšnil svými nechutně dobrými vokály, při kterých mu sem tam pomohl kytarista, který svůj talent tance na strunách předváděl na své růžové kytaře. Pořádně natlačená basa tomu dodávala tu správnou hloubku, tohle musel být splněný sen všech basáků. Slyšeli jsme především písně z jejich alba z roku 2023 „Amongst the Low & Empty“, ale pánové zahráli i starší oblíbené pecky. Celá skupina byla prostě ve svém živlu a všechno do sebe dokonale zapadalo. A se slovy „Our stage is your stage“ rozpoutali peklo. Fanoušci najednou skákali na stage, každého jedince Dave přátelsky poplácal a pomohl mu dostat se jak na pódium, tak i bezpečně zpět mezi lidi. Bylo to pro mě asi nejlepší vystoupení večera.

SIGNS OF THE SWARM

Cattle Decapitation! Jméno, které ani není třeba představovat. Velikáni, kteří rádi poukazují na to, jak lidstvo ničí tuto planetu. Tuhle problematiku zahrnují do svých textů a celého svého loru. Tento duch se line i celou tour „Terrasite Over Europe“, které jsme mohli být součástí. Dnešní večer měl bohužel smůlu na zvuk, a to postihlo i samotné Cattle Decapitation. Technické trable museli napravovat asi 10 minut, ale to fanoušky od nadšeného zvolávání jejich jména neodradilo. Jakmile si pětice opět osvojila pódium, oddané publikum se pustilo do plné podpory zpíváním textů a neúnavným moshováním. Ikonické vokály Travise Ryana vás plně pohltily spolu s šíleným zvukem kytar, rytmu bubnů a mohutné basy. Představit nám jejich Zeměžrouta z posledního alba „Terrasite“ zvládli na výbornou. Kdybych chtěla šťourat, možná bych příště nezanevřela nad hlasitějším vokálem. Přeci jen u tak výjimečného talentu byla škoda nedat mu více prostoru. Travis i tak naplnil dychtivé publikum a nezůstal jediný posluchač, který by si večer neužil.

CATTLE DECAPITATION

TEXT: Petra Závišová
FOTO: Nina Vocelová