Normandie

Normandie do nás napumpovala v Meetfactory serotonin!

Zhruba po 2 letech jsme se dočkali další zastávky námi oblíbené partičky ze Švédska, Normandie! Při té příležitosti si do Meetfactory vzali jako support Self Deception, kterým jsme s redakcí dělali vůbec první koncert v Praze v Crossu, jenž proběhl v lednu.


Meetfactory ještě nebylo ani z půlky plné, nicméně kluci se do toho rovnou opřeli, a to dokonce o pár minut dříve než měli vystupovat. Bohužel jim celou show potopilo velmi špatné ozvučení, které nám celý zážitek vyloženě znepříjemnilo. Energie jim sice nechyběla, ale byla v sále znát velká absence fanoušků, kteří by je v tom trošku podpořili.
Celá kapela se pak v backstagi občerstvila a vydala se rovnou k merchi, kde jste si s nimi mohli pokecat, což vždy rádi oceníme!

SELF DECEPTION

Druhou vystupující kapelou tohoto večera se stala rockovka As December Falls v čele se zpěvačkou Bethany, která byla snad ještě hůř ozvučená než Andreas ze Self Deception. Místy nepříjemné výšky a občas falešné přechody nás rozhodně nepotěšily.

Zatímco SD rozhajpovali obecenstvo v sále, s As December Falls se stal úplný opak –Meetfactory již sice bylo plnější, ale energie byla spíše na bodu mrazu. Tudíž tu vůbec nedávalo smysl pořadí supportů, což je škoda, jelikož by se celý večer nesl možná v trošku lepším duchu.

AS DECEMBER FALLS

Normandie má za sebou další úspěšnou desku „Dopamine“, která se může chlubit řadou dobře zapamatovatelných hitů jako například „Serotonin“. My jsme kapelu slyšeli zhruba potřetí a musíme říct, že je jejich show vždy o level vejš.

Bylo tomu tak i v Meetfactory? Tady je taktéž potrápilo ozvučení, které ovšem bylo nejlepší za celý večer, a tak jsme si vystoupení užili o něco víc. Celý večer jsme se těšili především na song „Hourglass“ z nové desky, kde se tvrdší pasáže zhostil Daniel z Bury Tomorrow. Philip si s tím ale poradil lépe, než jsme čekali, a tak jsme ho poslouchali s úžasem.

Bohužel ale neočekávejte, že se z Normandie stane metalcorová kapela, jako tomu bylo v minulosti. Takovým směrem se hoši už vydat nechtějí…

Před koncertem jsme mohli u nich v anketě na Instagramu vybírat ze dvou písniček, kde nakonec vyhrála píseň „Death“, kterou následně zařadili do playlistu. To se taky jen tak nevidí!

NORMANDIE

Ačkoliv celý večer provázel dost mizerný zvuk, kvůli kterému jsme byli ochuzeni o plnohodnotný zážitek, akci jsme si i tak v rámci možností užili. Headlinující Normandie nás nezklamali, s čímž jsme ale už dopředu počítali. Tuhle kapelu si dáme rádi kdykoliv!

NAPSAL: Matty Vaněk
FOTILA: Nina Vocelová