SILENT PLANET

Silent Planet se zhostili role headlinerů s naprostým přehledem

Den před pražskou zastávkou tohoto turné se objevila informace, že australští headlineři nevystoupí ve Vídni a všichni se tak začali obávat, že to stejné se stane v Praze. Bohužel pár hodin před koncertem bylo opravdu oznámeno, že Polaris z osobních důvodů koncert neodehrají. Na rozpisu tak zůstaly jen support kapely, které i tak dokázaly předvést pekelnou show.

Jako první se na stagi ukázali japonští PALEDUSK. Tato hlučná mašina kombinuje několik žánrů najednou, ale drží se spíše staršího metalcorového zvuku řízlého hardcorem. Objevují se i zajímavá kytarová sóla, avšak všechny jejich polohy jsou pořádně nadupané a energické. Jak jsem byla upozorněna u vstupu – Paledusk jsou dnes nejlepší kapela! A rozhodně nezklamali, celou Meetfactory pořádně rozproudili a rozveselili. Komunikace s publikem byla také na jedničku a frontman na konci dokonce vystoupal nad hlavy všech přítomných. Na začátek celého večera to byla perfektní jízda, na kterou určitě dlouho nezapomenu a budu se těšit, s čím ostrované přijdou v budoucnu.

PALEDUSK

Jako druhé jsme viděli alespoň jedny australské zástupce v podobě THORNHILL, kteří zde nedávno předskakovali Holding Absence. Tuto kapelku mám velmi v oblibě už od vydání debutové desky  The Dark Pool”, kde představili progresivní a éterický metalcore. Postupem času však došlo k transformaci a přišlo druhé album  Heroine”, které je více experimentální, a spíše se uklání k jakémusi alternativnímu rocku.

Dostalo se nám skladeb z obou nahrávek, zvuk mi však přišel dost plochý. Nejprve úplně nevynikaly kytary, ke konci se to sice trochu zlepšilo, ale i tak mi přišlo, že jsme byli o dost ochuzeni. Hutné kytarové části starších skladeb bohužel nebyly tak intenzivní jako na albu, nečitelné také byly různé detailní vyhrávky. Ale palec nahoru pro zpěváka Jacoba, který je schopen naživo zazpívat i falzetové polohy a hladce přecházet do screamu.

THORNHILL

Headlinery se pro tento večer stali dobře známí SILENT PLANET. Minulý rok vydali desku Superbloom”, na níž lze pozorovat experimentální choutky, jejichž hlavní podoba spočívá v synthových zvucích.

Hned od první sekundy bylo jasné, že tohle bude opravdu pořádná nálož. Rozdrtil nás sytý a intenzivní zvuk, který si s nikým nebral servítky. Kvůli výpadku hlavní kapely Američané dokonce do svého setlistu přidali více songů a role hlavní smečky se zhostili s naprostým přehledem. Dominovaly skladby ze zbrusu nového alba. Byla jsem velmi potěšena, že většina synthů byla hrána naživo kytaristou, vše tak působilo naprosto přirozeně. Největší úspěch měl nejspíše song  Antimatter”, jehož části publikum i zpívalo. Zpěvák Garett byl poté velmi dojat a české fanoušky adresoval jako jedny z nejlepších na turné. Došlo i na skandování jména kapely. Občas mi běhal mráz po zádech, ale především jsem se nemohla nabažit perfektní show a nepohrdla bych ještě delším hracím časem.

SILENT PLANET

I přesto, že nám chyběli Polaris, stálo za to dorazit a užít si zbytek kapel! Všechny z nich předvedli dobrý výkon a myslím, že fanoušci nelitovali. Rozhodně bylo super vidět, že se lidé nezdráhali podpořit i ostatní umělce. A příště se budeme těšit i na ty Polaris!

Děkujeme Rock for People!

Napsala: Vendy Jobová

Foto: Jaroslav Kutheil za Fakker