De Staat

Energií nabitý večer plný dobré nálady

Holandská experimentálně rocková pětice je v Česku poměrně známá a navštěvuje ho často. Ve středu 18. října zavítala do klubu Fuchs2, aby českým fanouškům představila svou novou desku „Red / Yellow / Blue“. Jako support s sebou přivezla belgické trio Ramkot.

Ramkot, kteří se podobně jako De Staat hlásí k alternativnímu rocku, jsem do této doby neznala, nicméně rozhodně neurazili. Jejich set skvěle zahřál a naladil publikum. Jediné, co bych vytkla, je, že kapele zatím schází opravdu výrazné songy.

RAMKOT

De Staat přišli na podium s dvacetiminutovým zpožděním, nicméně čekání se rozhodně vyplatilo! Show zahájila stále rychleji blikající světla v barvách alba, tedy červená, žlutá a modrá. Poté na scénu dorazila i kapela a zahájila svůj koncert písní „Look At Me“ právě z nového alba. Nové album samozřejmě hrálo v setlistu prim, ale došlo i na starší hity, a dokonce i píseň „Habibi“ z první desky, kterou kapela věnovala všem svým dlouholetým fanouškům.

Publiku ze začátku trochu trvalo, než se rozjelo, ale v půlce setu už většina Fuchsu2 skákala, tancovala a zpívala. Aby ne, když jim kapela šla vzorně příkladem. Při songu „Pikachu“ dokonce frontman Torre Florim a klávesista a kytarista Rocco Hueting slezli ze stage mezi diváky a dali si menší taneční battle. Kapela s publikem vzorně komunikovala, občas i nabídla někomu z prvních řad mikrofon a neztrácela dobrou náladu.

DE STAAT

Většina publika čekala na největší hit „Witch Doctor“, který zazněl jako poslední song před přídavkem. A že bylo na co čekat! Šílený circle pit a mosh pit pozřel téměř polovinu celého klubu. Poté ještě následoval přídavek, který se skládal ze songů „Phoenix“, „Who’s Gonna Be the GOAT?“ a „Kitty Kitty“.

De Staat přivezli skvělou a zábavnou show, která byla navíc podpořena kvalitními songy z nového alba, a tak jsem z koncertu odcházela nabitá energií a s dobrou náladou 🙂

FOTO: Andrej Hresan / Rock for People (@an.d.re photo / @rockforpeople)
TEXT: Anna Jindráková