Don Broco

Sobotní posilovna s Don Broco, Sleeping With Sirens a Ocean Grove.

V sobotu se konalo v Praze hned několik koncertů a my jsme rozhodně nemohli vynechat právě mejdan v Sasazu, kde vystoupili Don Broco, Sleeping With Sirens a Ocean Grove. Na Rock For People 2022 jsme byli z Don Broco naprosto nadšení, a tak jsme měli vysoká očekávání. Pojď si přečíst, jak to celé dopadlo, a hlavně mrkni na fotky našeho Mejry!

Už kolem sedmé hodiny se vytvořila obrovská fronta, která snad neměla konce. Jelikož byl otevřen jen jeden vchod, tak to pěkně drhlo. Postupovalo se vždy jen o pár metrů a následně jsme zaznamenali, že lidé stáli i uvnitř v obrovské frontě na šatnu. Kdyby organizátoři umožnili vstup už od 18:30, tak bychom se rozhodně nenaháněli a nepřišli o skvělý koncert Ocean Grove. Bohužel, kvůli pozdějšímu vstupu dovnitř, mnoho návštěvníků zůstalo venku a nemohli si užít tuto výbornou show.

Je ale třeba nutno dodat, že v Sasazu jsme byli poprvé a prostor jako takový nás celkem bavil. Jen škoda uzavřených balkónů…

Jarda Jágr v akci!

Pokud jste navštívili jejich premiéru v pražském Crossu, kde hráli minulý rok, určitě jste si užili nepopsatelnou atmosféru a z akce odcházeli spokojeni. V Sasazu jsme bohužel na něco takového nenarazili. Nešlo ani tak o energii, kterou kluci na stage rozvířili jak se sluší a patří, ale prostě tomu něco chybělo. Občas se z písní vytrácelo kouzlo, které jsme si užili v Crossu, a dokonce bylo znát, že má Dale unavené hlasivky. Nicméně propadák se rozhodně nekonal. Kapela ale zkrátka více zazáří spíše v menším klubu, kde to naopak stojí opravdu za to!

Ocean Grove

Ti, kteří si v sobotu chtěli odpočinout od fitka, byli nejspíš zklamáni, protože na stage vystoupil Jarda Jágr (Rob Damiani) a drtivě rozhýbal celý dav už v prvních pár minutách. Začalo se pěkně zvostra a při první písni „Bruce Willis“ jsme rozcvičili dokonce i svaly, o kterých jsme ani nevěděli, že je máme. Musíme určitě pochválit i bubeníka Mattyho, který měl průzračně čistý hlas i při živém vystoupení.

Klubová premiéra Don Broco v Sasazu prostě sedla jako prdel na hrnec a nechala nás toužit po přídavku. Samotný frontman vychvaloval festival Rock For People a přál si se na něj vrátit společně s celou kapelou. Tak snad bude jeho přání vyslyšeno. A my se třeba dočkáme i nové desky.

Show byla téměř bezchybná, z pódia vyzařovala neskutečná energie. To všechno jsme si užili a během pár minut bylo jasné, kdo dnes večer bude kralovat. Teď už zbývalo jen vyždímat propocená trička a hurá na bar.

Don Broco

Oh boy, co o Sleeping With Sirens říct. Při poslechu jejich setu nás hitovala nostalgie asi tak moc, jako patnáctiletý pro gamer v CODčku. Bohužel se kapela potýkala s tak špatným nazvučením, že jsme si z toho nakonec odnesli spíš bolehlav. I skalní fanoušci museli místy luštit, co za song vlastně hraje. Nemělo to však jen negativa. Při akustické pasáži jsme se mohli přesvědčit, že Kellin Quinn fakt zpívat umí, což bylo fajn. Takže jo, hlavou jsme si pohodili, zazpívali, ale ze setu jsme odcházeli spíše zklamaní.

Sleeping With Sirens

Napsal: Matty a Mejra Drkal
Fotil: Mejra Drkal