Dropkick Murphys

Pondělí ve znamení kiltů a punku!

Pondělí ve znamení kiltů a punku!

Víkend za námi, ale to neznamená, že polevíme! Někteří si vlastně prodloužili Volyni, když se hned v pondělí vydali na další punk, a tentokrát to nebyl nikdo jiný než DROPKICK MURPHYS, kteří vyprodali Ledárny Braník.

Kilty a střevíce přítomným nažhavili THE SCRATCH, kteří dostali nelehký úkol, a to post special guesta namísto Anti-Flag, kteří své koncertování nečekaně pověsili na hřebík (minimálně na čas). Ale i tak stálo za to dorazit už na zmiňované The Scratch. Parta sympaťáků z Irska si podmanila pódium prakticky od začátku. Nejedná se určitě o nic, co byste slyšeli každej víkend v klubu, nebo na každým festivalu. Originální kombinace akustických kytar, kajonu a pronikavého zpěvu. Doporučujeme na ně určitě zajít 28. 11. do Café V lese!

THE SCRATCH

Přípravičku máme za sebou a po ikonickém intru už vyběhli DROPKICK MURPHYS. Neskutečně nabitá show, která nikoho nenechala v klidu už od prvních tónů. Samotná kapela, která vypadá, že jim sotva táhne na 30, skákala na pódiu každou jednu skladbu a měnila nástroje jak na běžícím páse. První řady měly pravidelně nějakého člena na dosah z mola, a mohly se tak cítit ještě o kousek víc jako součást celé téhle parády. Nutno vyzdvihnout i samotný zvuk, který zněl dobře jak v kotli, tak vzadu na terásce. Sečteno podtrženo –⁠ jestli máte aspoň trochu rádi tóny dud, mandolíny nebo benja, doprovázené zvučnými hlasy a bubny, byla tohle pro vás show roku. A kdo tu nebyl, příště určitě neváhejte, stálo to za to!

DROPKICK MURPHYS

TEXT A FOTO: Nina Vocelová