Emil Bulls

Emil Bulls: Metalový vítr z Německa ovládl Prahu nevšedním hudebním zážitkem!

Jeden z prvních koncertů v tomto roce se uskutečnil v klubu Storm. Do Prahy se poprvé podívala legendární německá crossover/metalcorová kapela Emil Bulls se svým nejnovějším albem “Love Will Fix It”, a to v doprovodu neokoukané party Bluthund. Dopadla tato pražská premiéra podle očekávání? To si pojď přečíst! 

Předtím, než se ale dostanu k samotným interpretům, musím se zmínit o jedné věci. Nebyl jsem totiž jediný, kdo si včera večer uvědomil, že tento koncert nebyl před svým konáním absolutně vůbec vidět na sociálních sítích. Událost, do které se přihlásilo deset účastníků, působila poněkud nevěrohodně. Koncertu jsme si sami všimli někdy v prosinci, kdy jsme jej zaregistrovali na plakátu samotné kapely. Ta ale informaci o této tour vyhodila ven už v srpnu. Zatímco kapela jinde vyprodává show za show, u tohoto koncertu jsme měli od začátku strach, jak to celé dopadne. A obava, která z celé situace vzešla, se bohužel zhmotnila v trestuplně nízké návštěvnosti.  

BLUTHUND
Prvních pár návštěvníků, a to především z Německa, nálákali na své vystoupení již zmínění Bluthund.  Na stage vyskočili čtyři zakuklení hoši, kteří i přes slabou účast předvedli show, kterou jednoduše musím označit jako jednu z nejlepších, jakou jsem kdy viděl. Asi nejzajímavější bylo to, že kluci jsou původem z Japonska, ale nyní zpívají v němčině. A že jim to šlo skvěle! Pumpovali do nás příjemnou agresivní energii, kterou doplňovali bezchybnými vokály, o které se postarali hned tři členové. Pokud by tato kapela hrála například jako support pro Limp Bizkit, myslím si, že by se pak Fredovi po této smršti na stage moc nechtělo! 

BLUTHUND

Zatímco jsme si po Bluthundovi užívali německé diskohrátky v sále, členové všech kapel popíjeli s fanoušky na gaučích ve Stormu a pomalu se chystali na vystoupení.

Polovina lidí v sále byla očividně členy německého fanklubu Emilků, a tak jsem si chvílemi připadal jako na půdě našich sousedů. Věřím, že málokomu z našinců se poštěstilo tento “německý národní poklad”, který je na scéně už od roku 1995 a nechybí takřka na žádném německém festivalu, vidět naživo.  A pokud se to někomu podařilo v roce 2014 na Fajtfestu, tak si určitě vzpomene, jak působivé vystoupení to bylo. 

Kapela včera během koncertu hned několikrát zopakovala, že si vždycky přála v Praze zahrát. A  co lepšího může fanoušek dostat než koncert den před releasem nové desky a mít tak možnost slyšet hromadu nových písní vůbec poprvé? A takhle hodní na nás členové Emil Bulls včera byli i přes tu smutnou absenci návštěvníků.

EMIL BULLS

Kluci ale nejsou žádné primadony a jsem rád, že ve skutečnosti byli takoví, jak jsem si je představoval. Celou tu situaci vzali statečně a přehráli nám staré, neumírající fláky a spoustu nových písní. A dostalo se i na „Winterblood“! Christoph, zpěvák kapely, dokonce splnil velké přání své kolegyni, která je provozní manažerkou v restauraci, kterou spolu provozují. . Ta si vždy přála zaběhat si v circle pitu, a tak se opravdu podařilo zaktivovat i ten skromný dav, který se pak někteří jedinci snažili i nadále udržet v pohybu.  Po těch letech, co kapela vystupuje, nás především překvapila tím, jak dokáže jít s dobou a nepolevuje.  Jejich nové písně zní čerstvě a jak sám zpěvák řekl, je to „masterpiece“!

Takže naběhněte na sítě a dejte tomu poslech, rozhodně zklamaní nebudete.