TCHERT

Pekelná oslava a povedený křest nového EP "INTI"

Starý rok se nám rychle přehoupl do toho nového, a my jsme po krátkém odpočinku opět připravení na akce, které nám 2024 přinese. Tou vůbec první byla sobotní EP release party kapely TCHERT, která na začátku prosince minulého roku vydala svůj nejnovější počin „INTI“. Café V lese zažilo další povedenou a nadupanou show plnou skvělých supportů, moshe a zábavy. 

Tomáš J Holý

Jako první se na pódiu objevil sympaťák Tomáš J Holý, který svým akustickým post rock folkovým setem plným příjemných melodií a písní o lásce otevřel celý večer. Jednalo se o poněkud netradičního předskokana pro večer tvrdého ražení, nicméně to vůbec neubralo na odezvě, které se mu ze strany publika dostávalo. Tomáš nám díky svému hudební nadání a citu pro nástroj připravil neuvěřitelný zážitek, s kytarou byl v tu chvíli jako jeden a bylo až dechberoucí slyšet, co vše s ní dokáže vykouzlit.

BLOSSOM DECAY

Blossom Decay 

Po Tomášově úvodu přišla řada na prvního představitele tvrdšího žánru večera. Tím byli němečtí Blossom Decay, kteří do nás v čele s vokalistkou Emely začali hrnout svůj set. Krásné spojení metalu s hardcorem se rozeznělo klubem, což rezonovalo s nejedním přihlížejícím. Před pódiem to začalo vířit prvními two stepy a lidé se již nebáli trochu blbnout. Přesto, že tato banda hraje poměrně krátkou chvíli (a byl to dost možná jeden z jejich prvních koncertů vůbec), musím říct, že mě dost bavila, a pevně věřím, že také dokázala zaujmout spoustu dalších přihlížejících. 

DETHRONED

Dethroned

Předposlední kapelou a hlavním supportem tohoto večera byli Dethroned z Drážďan. Tato hardcore metalová čtveřice, kterou jste minulý rok mohli zastihnout v Praze či v Plzni, se s ničím opravdu nepárala a neurvale do nás sypala jednu pecku za druhou. Hrubé a místy až křiklavé vokály doprovázely ostré a velmi chytlavé rify, které rozezněly stěny v tuto chvíli již narvaného klubu. Celý jejich set doprovázela pozitivní energie spolu s nekončícím úsměvem frontmana, který si vystoupení své kapely náramně užíval. Odezva ze strany fanoušků byla skvělá, two stepy a mosh nebraly konce. Dethroned jsem si osobně v poslední době oblíbil a svým vystoupením si mě získali o to víc. Určitě si tedy nenechám ujít příležitost je opět vidět naživo, stojí to za to!

TCHERT

TCHERT

Večer docela rychle plynul a přišel čas na headlinera a zlatý hřeb večera – TCHERT. Tato hardcore metalová all-star kapela z Prahy, která je v našich končinách čím dál tím víc populární (aby ne), svůj set otevřela songem „Internecivus Raptus“. Tím započala oslava nově vydaného počinu „INTI“, který kluci do světa vypustili 8. prosince 2023. Následovala řada starších singlů, včetně toho historicky vůbec prvního – „Worldender“. Co by to však bylo za křest, kdyby nepřišlo na všechny ostatní songy ze zmiňovaného EP. Jakmile se rozezněly úvodní tóny songu „Irukandji“, bylo všem jasné, co přijde. Na stage vlítl Matt Kopecký ze Silent Generation, který svými guest vokály naprosto dominoval. Holy shit, bylo to vážně tvrdý a plný hněvu a bylo to skvělý! Frontman Tom po prvních pár písních do publika hodil nafukovací sekyry, které o to víc vyhecovaly pařící fanoušky před pódiem. Mosh tedy nabral na obrátkách a přestal na chvíli až poté, co se kluci chystali pokřtít své album. Jeden ze svých ručně řezaných vinylů si za doprovodu pár slov a díků tato sympatická čtveřice pokřitila sama vodou. Posléze vinyl letěl vzduchem a udělal radost jednomu z fanoušků v davu, který jej chytl. Netrvalo dlouho a TCHERT to do nás opět bušili. Za mě to bylo velice solidní a povedené vystoupení. Tato kapela si do budoucna určitě zaslouží víc pozornosti a já se už teď těším, až je opět uvidím znovu.

Včerejší křest se kapele opravdu moc povedl, Café V lese se naprosto otřásalo v základech! Účast byla velmi dobrá, klub byl téměř plný, line up byl také velice povedený, no zkrátka večírek jak má být. 

TEXT: Martin Karhánek
FOTO: Nina Vocelová