Teenage Wrist

Příjemná tečka za letošní koncertní sezónou

Neděle 10. 12. nebyla jen druhou adventní, ale byl to především den, na který se mnozí hudební fanoušci dlouho těšili. D Smack U Promotion si pro nás tentokrát připravili koncert Teenage Wrist, kteří aktuálně jedou, společně s kapelou PÆRISH, svou ‘STILL LOVE’ UK/EU TOUR. O tom, jak jsme si to v Café V lese užili, se dočtete na následujících řádcích.

PÆRISH

Zpočátku byl klub spíše poloprázdný, což ve mně vzbuzovalo rozporuplné pocity. Vše se ale hodně rychle změnilo poté, co francouzská čtveřice PÆRISH spustila první tóny. Už během druhé písně jsme se s nadšením přesunuli blíž ke stagi, abychom si mohli co nejvíce užívat energii, která z kapely sálala. A to nejen směrem k nám, divákům, ale i přímo mezi účinkujícími hudebníky.
Kromě perfektního zvuku a úžasných vokálů zpěváka Mathiase bych rozhodně ráda vypíchla naprosto famózního kytaristu Frédérica, který sázel jeden riff za druhým a bylo vidět, že si hraní opravdu užívá. Nerozhodil ho ani moment, kdy mu během songu „Undone“ praskl popruh na kytaru.

Tomuhle koncertu nelze nic vytknout. Osobně jsem vibovala od začátku až do konce a mrzelo mě, když dohrály poslední akordy a kapela se s námi rozloučila. Už teď se těším, až nadejde příležitost, vidět je znovu. Do té doby si budu čas krátit alespoň poslechem alba „You’re In Both Dreams (And You’re Scared)“, které jsem ukořistila na vinylu i s podpisy všech členů.

TEENAGE WRIST

Café V lese se ale naštěstí zaplnilo s příchodem Teenage Wrist. V rámci jejich vůbec první evropské tour, kdy se i nám poštěstilo být součástí, se kluci zastavili v Praze. Během show představili především písně z jejich nejnovějšího srpnové alba „Still love“, ale poslechnout jsme si mohli i starší tvorbu, například píseň „Stoned, Alone“ z pět let staré desky Chrome Neon Jesus.

Tohle sympatické duo doprovázeli i basák s kytaristou a všichni společně dokázali podat opravdu skvělý výkon. Párkrát se potýkali s technickými problémy, ale zpěvák Marshall tuhle chvíli aspoň skvěle využil na promlouvání do publika a pobavil nás pár vtípky.

Celé vystoupení nemělo chybu a ani na malou chvilku nepostrádalo správnou energii, do které se publikum zapojovalo. Klub se tak zaplnil příjemnou atmosférou od podlahy až ke stropu, kdy se dav spokojeně hýbal do rytmu. Set byl dlouhý tak akorát a já si konečně mohla poslechnout mé oblíbené písně naživo. Celý večer zakončili jejich aktuálně nejznámějším hitem „Earth Is A Black Hole“, který zpěvem doprovázeli snad všichni fanoušci a vytvořili tak nezapomenutelný konec tohohle povedeného večera. Pro naši redakci to byl poslední koncert letošního roku a pro mě bylo tohle zakončení více než povedené.

Text: Kristýna Marková a Petra Závišová