ERRA

ERRA se ocitla ve stínu Silent Planet, kteří nás v Rock Café naprosto ohromili!

Sobotní večer v Rock Café nakonec dopadl docela netradičně, protože i když měla být celá show převážně o kapele ERRA, ty ostatní předvedli výraznější sety, a to především Silent Planet, kteří partu okolo Jesseho Cashe a JT Caveyho odsunuli na druhou kolej.

Erra

Jako první se nám představil metalcorový kvintet Sentinels z New Jersey. Navzdory tomu, že jsem o nich slyšel poprvé, mě opravdu příjemně překvapili. Dokonce natolik, že jsem si jejich hudbu musel po koncertě hned uložit, haha! Jsou to navíc sympatičtí chlapíci (jak jste poznali z našeho Instagramu a fotky se zpěvákem Joshem), a tak si je najděte i vy!

Sentinels

Dav nakonec ale pořádně rozpohybovala až další parta večera, kterou byli Invent, Animate. Ti nás doslova oslnili – jejich světelná show byla totiž velice dobře zpracovaná. Ale ohromili nás také tím, že nechali do sálu naplno prostoupit silné emoce, kterých je jejich hudba plná a které, jak se říká, nenechaly jedno oko suché. V kombinaci s tvrdými breakdowny a Marcusovým pronikavým hlasem to ke konci setu vygradovalo v pořádný moshpit.

Invent Animate

To ale nebylo nic oproti tomu, s čím přišli texaští Silent Planet! Sice jsem už předem očekával, že právě jejich koncert si užiju nejvíc, nebyl jsem ale ani zdaleka připravený na takový nářez, který nám hoši předvedli. Od začátku až do konce to byla emocionální jízda plná motivujících slov, kterými nás mezi skladbami vokalista Garret povzbuzoval. Momentem, který mnou nejvíce zarezonoval, bylo jeho naléhavé oslovení každého jednoho přítomného diváka, každého z nás: Vy jste ta generace, která může zachránit svět. Když ne vy, kdo jiný? Zkrátka být svědkem koncertu Silent Planet byl opravdový zážitek hned na několika úrovních. Ani není potřeba zmiňovat, že během celého setu panoval nepřetržitý moshpit, který trval až do posledních tónů.

Silent Planet

Čímž se dostáváme k poslední kapele večera a také k vysvětlení, proč mě ERRA spíše zklamala. Začal bych ale pozitivy. Například tím, že kapela rozhodně nezněla špatně a setlist byl skvěle odehraný. Kytarové melodie se krásně poslouchaly a publikum bylo nakonec také velmi aktivní. Hlavním důvodem mého zklamání byl fakt, že se jim nepodařilo udržet tak vysokou úroveň energie, kterou nastavili předešlí Silent Planet. Právě proto jsem se nedokázal tak dobře bavit, přestože vlastně pánové neudělali nic špatně. Dokázal jsem ale ocenit, že nám na konci přidali ještě dvě písničky, a tak večer příjemně zakončili.

Erra

Napsal: Martin Marek
Fotila: Nina Vocelová