FILTER

Filter nás vrátili do krásných 90. let svým magickým vystoupením, na které jsme čekali přes 30 let.

 Do Futurum Music Bar za námi po třiceti letech zavítali legendární Filter spolu s nováčky Belmondo.
Při té příležitosti jsme uskutečnili rozhovor s Richardem Patrickem, zpěvákem skupiny a bývalým členem Nine Inch Nails.

Filter nám dovezli velmi zajímavý support s názvem Belmondo, kteří míchají prvky žánrů jako grunge, gothic a rock. Nejsme si jistí, jestli má jejich název něco společného s legendárním hercem Jeanem-Paulem Belmondem, nicméně z rozhovoru s Richardem jsme se dozvěděli, že se jedná o jeho oblíbenou kapelu. 


BELMONDO

Belmondo ještě nemají mnoho materiálu, a tak si dali kratší set, který byl ale doprovázen velmi nepříjemným ozvučením, jež se ani v jeho průběhu nezlepšilo. Šlo především o vokály, které vynikaly až moc nebo naopak byly slyšet málo.
Carmen Mellino je velmi specifická zpěvačka, která si na chvíli i hopsla mezi lidi. Poté to samé udělal i její kolega, který odložil nástroj, sebral mikrofon a snažil se s poslední písní rozjet hotové peklo na zemi!

BELMONDO

Pak už bylo na čase podívat se na jedno z nejočekávanějších vystoupení března. Richard Patrick se svojí kapelou vyskočili na pódium a postavili nás před devatenáct písniček, které nás vzaly na pouť skrz celou jejich diskografii. Je vlastně neuvěřitelné, že se k nám kluci dostali až teď, po víc jak třiceti letech, a tak jsme měli fakt velká očekávání.

FILTER

Celá show nás prakticky vrátila zpátky do devadesátých let a spolu s Filtrem jsme měli šanci si na tu dobu trošku zavzpomínat. Písně z nové desky The Algorithm šlapaly naživo naprosto skvěle, možná i o chlup lépe než na studiovce, protože v sále vytvořily ještě lepší atmosféru. Setlist byl sestavený i z méně známých písní jako The Take či Drug Boy. Jenom nás trošku mrzela absence pár dalších velkých hitů jakoThe Best Things či Where Do We Go From Here”.

FILTER

Každopádně došlo i na nejznámější píseň “Take A Picture” kterou si zpíval celý sál a na nestárnoucí song “Hey Man Nice Shot. 
Nechyběl ani “Jurassitol”, ke kterému kapela natáčela videoklip v naší nejznámější kostnici v Kutné Hoře.

Filter si v minulosti prošli mnoha změnami členů kapely, odvykačkami i pauzou, ale zdá se, že nyní je line-up více než stabilní. Podle Richarda jde spolu s novým albem o naprostý restart kapely. Dočkáme se další desky? Na to jsme se ptali při rozhovoru, tak si ho nenech ujít!

Fotila: Lenka Hlavičková