Mother Mother

Mother Mother svou přítomností konečně poctili Prahu

Live Nation nám dopřáli další velké překvápko, a to, když oznámili koncert Mother Mother, který se konal 24. 3. v rámci jejich evropského turné. Z trošku jiného žánrového soudku, než jsme zvyklí, si tahle pětice nadaných hudebníků získala přízeň v podstatě nedávno, především na sociálních sítích. K sobě si přizvali Moncrieff, kterého mnozí měli tu čest slyšet úplně poprvé.

S nevědomostí, co od interpreta očekávat, jsem si ani nevytvářela žádné domněnky. Forum Karlín bylo už skoro plné a já byla ráda, že se publikum rozhodlo dorazit už na support. Pod uměleckým jménem Moncrieff vystupuje nadějný sympaťák Chris Breheny. Se svou kapelou nás dokázal okouzlit náporem energie, která pohltila sál již s první notou. I přes to, že mnoho z nás jméno slyšeli prvně, k chytlavým písním jste se mohli během pár okamžiků sami připojit zpěvem. Bravurně nám představil pár tracků z jeho nového alba „selfcare“, které vydal jen dva dny před samotnou show v Praze. Vše šlapalo, jak má, a já si přála, aby vystoupení bylo o ještě o něco delší.

MONCRIEFF

S nekončícím křikem publika se na stagi objevila už od pohledu štěstím sršící pětice Mother Mother. Valná většina téhle party se podílí na vokálech a každičký z nich má jedinečný zvuk. Stage neměla žádné speciální projekce ani kulisy, což mi ve výsledku vlastně vůbec nechybělo a nepřipadalo mi to nudné. Skupina se dokázala sama krásně prezentovat na stagi a poletovali sem a tam, aby každému fanouškovi zajistili nezapomenutelnou podívanou. Mother Mother stříleli jeden banger za druhým a představili nám svou desku „Grief Chapter“ z února tohoto roku. Na své si ale přišli i ti, kteří vyčkávali na jejich ikonické starší hity, především z alba „O My Heart“, jenž si získalo velkou přízeň například na TikToku. První polovina koncertu byla explozivní dávkou energie. Nechybělo lítání po pódiu a vybízení publika k zapojení se nebo zpívání se slovy „Radši zpíváme s vámi, než pro vás“. V druhé polovině koncertu se energie trochu uklidnila, jelikož zvolili akustickou verzi písní. Vše bylo osobnější, a i jejich komunikace k publiku byla velmi přímá. Vlastní prostor dostala i klávesistka a vokalistka Molly, sestra hlavního zpěváka Ryana. V písni o blízkosti jejich rodinného vztahu nás okouzlila svým nádherným, jemným, skoro až éterickým hlasem. Celý večer mě náramně bavil a Mother Mother si rozhodně zaslouží slávu, které se jim v poslední době tolik dostává. Je vidět, že si váží každého okamžiku, kdy svou hudbu mohou prezentovat naživo, a zkrátka vědí, jak na nezapomenutelnou show!

MOTHER MOTHER

NAPSALA: Petra Závišová
FOTILA: Nina Vocelová