Fit For A King

Fit For A King se ve Stormu trápili.


Ve Storm klubu se konal jeden z posledních corových koncertů tohoto roku a my tu nesměli chybět. Rock For People nám přivezl nejčerstvější přírůstky v podobě The Gloom In The Corner nebo Thrown, které obecenstvo pořádně ještě neslyšelo. Nejdůležitějšími kapelami tohoto večera však byly Emmure a headliner Fit For A King.

Mimo to jsme měli šanci pokecat s basákem Ryanem z Fit For A King o jeho vedlejším projektu Off Road Minivan, kde došlo i na slzy. Pokud jste jeho druhou kapelu ještě neslyšeli, doporučujeme to co nejdřív napravit!

Celý koncert započala pro publikum čerstvá kapela The Gloom In The Corner, která si od začátku na nic nehrála a připravila si pro nás naprosto destruktivní show plnou nečekaných riffů a breakdownů. Byl to rozhodně set, který nastavil laťku velmi vysoko. Dokonce jsme zaznamenali pár fandů, co znali všechny písně, které si pro ně kapela připravila.

GLOOM IN THE CORNER

Následně se dostala na řadu švédská kapela Thrown, která nám pořádně rozproudila krev v žilách svým úderným hardcorem. Ve Stormu se ale jejich velkolepost a originalita zlehka vytratila. Bojovalo se s mizerným zvukem, který z jejich show udělal průměrný zážitek.

THROWN

Pomyslný hřeb večera nastal už v podobě Emmure, jež si v poslední době dávali trošku delší pauzičku, a proto se o nich mluvilo jen minimálně. Každopádně jejich účast přilákala obrovské obecenstvo, které neváhalo a střemhlav se vrhlo do moshpitu, který celý večer fungoval víc než na jiných corových koncertech. Dočkáme se ale vůbec někdy nové desky?

EMMURE

Nečekali jsme to, ale největším zklamáním večera se nakonec stal samotný headliner Fit For A King. Největším problémem bylo naprosto otřesné nazvučení. Písně se nedaly rozeznat, refrény se ztrácely a vokály byly bohužel velmi potopené. Oproti Karlínu, kde před pár lety vystupovali, jde o velmi nešťastné vystoupení. Kapela si s sebou přivezla hlavně písně z poslední desky „The Hell We Create“ nebo „The Path“. Potěšil nás starší song „When Everything Means Nothing“, jinak jsme ale zažili absenci mnoha největších hitů z kapelní diskografie.

FIT FOR A KING

Tak snad někde jinde a v lepším rozpoložení – Fit For A King dáme rozhodně další šanci!

TEXT: Matty Vaněk
FOTO: Nina Vocelová