Halestorm & Black Veil Brides

Našlapaný rockový večer v SaSaZu

Nedělní večer přinesl americký rockový dvojboj v našem „oblíbeném“ SaSaZu. Českým fanouškům se tu představili drsní hardrockoví Halestorm společně s glammetalovými Black Veil Brides. Jako support vystoupila poklidnější, spíše indie rocková zpěvačka Mothica.

Hned v začátku se samozřejmě konala klasická fronta na šatnu, nicméně pozor! V SaSaZu jste si tentokrát mohli objednat čepované pivo, čehož spousta lidí, včetně mě, využila, takže klubu dávám jeden bod k dobru. Předskakující zpěvačka Mothica spadá spíše do vod alternativního a indie rocku, přesto bylo SaSaZu hned od začátku slušně plné, rozhodně víc než jsem čekala. Mothica v Praze vystupovala poprvé a kdyby to nekazil klasický sasazovsky špatný zvuk (rozuměj příliš hlasité bicí a naopak utopený zpěv), byl by to příjemný otvírák večera. Ale ráda dám Mothice ještě šanci, třeba v nějakém menším, komornějším klubu.

MOTHICA

Po atmosférickém instrumentálním úvodu vyběhli na stage Black Veil Brides, jak jinak než celí v černém. SaSaZu bylo tou dobou už naprosto plné – i když nebylo vyprodáno, na pohled to tak rozhodně vypadalo. Kapela klubu předvedla necelou hodinu dlouhý průřez celou svou tvorbou, který všechny zahřál a rozhýbal. Zvuk se na ně trochu zlepšil, zpěváka Andyho Biersacka už bylo celkem dobře slyšet, i když to stále nebylo ideální, a to jsem stála u zvukařského pultu. Americká pětice ani její fanoušci se tím ovšem nenechali odradit. Celá kapela měla energickou a pozitivní stage presence a skvěle komunikovala s publikem, které jim to oplácelo tančením, poskakováním a zpíváním.

BLACK VEIL BRIDES

Po konci této show proběhla obměna fanoušků v prvních řadách: zatímco na BVB byly vepředu spíš teen holky, před Halestorm je vystřídali fanoušci věkově tak kolem 30–40 let. Headlineři to hned po nástupu na podium odpálili peckou „I Miss the Misery“ a tahle energie jim vydržela až do úplného konce koncertu. Kapela v minulém roce vydala nové album „Back from the Dead“, během show však zahrála i známé songy ze starších desek, jako třeba „Freak Like Me“ nebo i „Love Bites (So Do I)“, za kterou v roce 2013 získali Grammy.

Zvuk byl při tomto vystoupení rozhodně nejlepší ze všech tří a frontwoman Lzzy Hale zpívala naprosto božsky. Obecně šlo o velmi kvalitní koncert, co se hudební stránky týče. Ostatní členové kapely se Lzzy nenechali zahanbit, a tak jsme se dočkali i bubenického sóla s prohazováním paliček od Lzzyina bratra Arejaye Halea a sóla na double kytaru od Joea Hottingera. V závěru koncertu si Lzzy ještě na chvíli sedla ke keyboardu, úplný konec pak patřil přípitku a rozlučkovému songu „Here’s to Us“, po kterém následovala ještě pecka „The Steeple“ z nového alba.

HALESTORM

Tohle byl zkrátka parádní večer, který měl všechno, co by dobrý rockový koncert měl mít: skvělou hudbu, super zpěv, kytarová a bubenická sóla, energické kapely i fanoušky, tančení, zpívání, skákání, ale i svícení mobily při baladách. Doufám, že jak Black Veil Brides, tak Halestorm dorazí do Česka brzo znovu a těm, kdo tentokrát nebyli, rozhodně doporučuju příště dorazit!:)

TEXT: Anna Jindráková
FOTO:
Lenka Hlavičková