Halflives

Příjemný a bezprostřední večer v Café V Lese

V sobotu 16. března jsem zakončila svůj koncertní trojboj v Café V Lese na koncertě tříčlenné italské indie rockové kapely Halflives. Ta v loňském roce vydala nové EP „Inferno“, které v rámci této show celé přehrála a koncert doplnila slušnou porcí starších songů. Z osobních důvodů nakonec bohužel nevystoupili předskokani Cadet Carter, nicméně Halflives vyprodané Café V Lese rozjeli hned od prvního songu. Tím bylo „Everybody Knows It“ právě z nového EP. Bylo vidět, že fanoušci jsou připravení; od samého začátku zpívali společně s frontwoman Lindou Battilani.

Pro kapelu šlo o jejich poslední show na tomto turné, a tak bylo poznat, že si ji náležitě užívají. Práce s publikem byla skvělá, hudební a pěvecké výkony taktéž. Celé vystoupení se neslo ve velice příjemném a bezprostředním duchu a členové kapely dokonce několikrát vyrazili i přímo mezi fanoušky. Co se týče setlistu, tak zazněly všechny důležité hity, např. „Rockstar Everyday“ nebo „Crown“, na kterou si Italové nasadili na hlavy nafukovací koruny. V přídavku je pak doplnily ještě „Victim“ a „Dynamite“. V úplném závěru se pak rozezněla „Mamma Mia“ od skupiny ABBA a na kapele bylo vidět dojetí z vydařeného turné.

HALFLIVES

Za mě šlo o povedený klubový koncert, který mě naprosto odzbrojil právě svou bezprostředností a sympatickým vystupováním kapely, která si na nic nehrála. Songy z nového EP naživo fungovaly velmi dobře, snad jen škoda, že set nebyl trochu delší. Myslím, že Halflives by zvládli utáhnout i více než cca hodinu a deset minut. Každopádně se těším na jejich další českou zastávku a kapelu doporučuji všem indie rockovým fanouškům 🙂

TEXT: Anna Jindráková
FOTO: Klára Vítková