Highly Suspect

Skvělá, ale trochu odměřená show

Ve čtvrtek 12. 10. do pražského klubu Roxy zavítali američtí rockeři Highly Suspect a jejich support, německé blues-rockové duo The Picturebooks. Highly Suspect na tomto turné fanouškům představují svou už čtvrtou desku, a to „The Midnight Demon Club“ z loňského roku.

Před hlavními hvězdami se publikum vydali zahřát The Picturebooks. I když jde pouze o duo (zpěvák a kytarista + bubeník), tak si podium brzy podmanili. Frontman Fynn Grabke skákal po celém podiu, hecoval publikum, sem tam k některé písničce přidal osobní komentář a na závěr jejich setu dokonce několikrát poděkoval v češtině. Právě touto skvělou prací s publikem a vtahující stage presence si mě německé duo získalo a ráda se na ně zajdu podívat znova.

THE PICTUREBOOKS

Krátce po nich už na podium nastoupila pětice rockerů z amerického Massachusetts.  Ti rozhodně dostáli své pověsti hudebně i textařsky kvalitní kapely. Setlist koncertu byl z většiny tvořen mixem písniček z nejnovějšího alba „The Midnight Demon Club“ a známých pecek z debutu „Mister Asylum“. Celkově však kapela zahrála jen 10 (i s přídavkem 11) skladeb, protože takřka všechny byly protaženy o exhibice jednotlivých hudebníků. Z těch jednoznačně vyčnívala úžasná kytarová sóla frontmana Johnnyho Stevense. Mám pocit, že více kytarových sól během jednoho koncertu jsem snad nikdy neslyšela.

HIGHLY SUSPECT

V kontrastu k precizní a téměř bezchybné hudební a zvukové stránce však stála jistá chladnost a netečnost celé pětice. V porovnání s předskakujícími The Picturebooks byla komunikace s publikem minimální, kapela zkrátka přecházela z jedné songy do druhé prakticky bez pauz a promluv. Je pravda, že koncert nejspíš i díky tomu příjemně a svižně utekl, na druhou stranu jsem si připadala trochu ošizená, čekala jsem větší vtažení do děje. Sympatické mi ale bylo, že Johnny v jednu chvíli požádal fanoušky, aby uklidili svoje mobily a „prostě si jen užili ten koncert společně s nimi“. Ke konci show pak došlo na jedno moshpitové hecování a na závěr samozřejmě na obligatorní poděkování fanouškům i předkapele, ale to bylo všechno.

Z koncertu jsem tak odcházela trochu rozpolcená. Hudebně šlo rozhodně o skvělý zážitek, který bohužel v některých okamžicích rozbíjela odměřenost skupiny. Highly Suspect tímto ale nezatracuji, určitě jim dám ještě šanci, přece jen mohli mít jen špatný den. A doufám, že někdo brzo přiveze The Picturebooks jako headlinery!

TEXT: Anna Jindráková
FOTO: Lenka Hlavičková