Ice Nine Kills

Hororový nářez v SaSazu s Ice Nine Kills.

Do Prahy k nám zavítala další nadupaná tour v čele s úžasnými Ice Nine Kills! Koncert se po přesunu nakonec uskutečnil v SaSaZu. Celý line-up byl opravdu výživný. Show otevírala kapela Defying Decay, po ní nastoupili Landsdowne a před headlinerem poté vystoupili SKYND.

Defying Decay

Koncert odstartovali thajští Dying Decay svým novým singlem System of Sinners. I když to pro mě byla kapela dosud neznámá, mile mě překvapila. Dokázala navodit neskutečnou atmosféru plnou energie, která vás nenechala nehybnými ani sekundu. Jak kytarista, tak zpěvák skákali do narvaného davu, hráli v circle pitu a běhali mezi fanouškama. Hrozně ráda vidím, když se toho kapely nebojí a dokážou skvěle pracovat s publikem. Hráli poprvé i doposud nevydaný singl, takže jsme měli možnost být mezi prvními, kdo ho slyšel, a myslím, že se jim novinka dost povedla. Nazvučení byli taky skvěle a rozhodně si na ně ráda zajdu, pokud do Prahy znovu zavítají. Určitě se budu těšit i na jejich nové album.

Landsdowne

Hned po Thajcích na pódium vlítli Lansdowne. Tato návštěva z Ameriky byla pro mnohé neznámou rockovou kapelou, která ale dokázala dav skvěle rozproudit. Občas mi tam chybělo trochu té energie, jakou jsme mohli vidět u první kapely. I když zvuk měli Američané taky super, něco tomu scházelo. Ale ani tentokrát nechyběl moshpit a kluci podali skvělý výkon. Hned na začátek nám představili svůj nový singl Medicine, který se objevil na nejnovějším albu. Poté do setlistu zahrnuli starší písně a na závěr nám představili další dvě písničky z nového alba a ukázali, že to dokáží rozjet i naživo.

SKYND

Dvoučlenná skupinka SKYND je předposlední kapelou na soupisce tohoto tour. Zpěvačka vystupuje pod stejným jménem a doprovází ji multiinstrumentalista, který se představuje jako “Father”. Na koncertech je pak doplňuje i bubeník. Přestože to nebyl každého šálek kávy, ocenit to dokázali naopak fanoušci true crime, jelikož skupina do svých textů zakomponovává ty nejhorší, nejnechutnější vraždy a známé záhady. U SKYND se nesetkáme s klasickými alby, kapela spíš vydává jednotlivé singly, nebo třískladbové kompilace s názvy Chapter I a Chapter II. V SaSaZu nám zahráli také doposud nevydané písně a celá show nakonec chytla i ty, pro které to bylo něco nového, nebo něco, co by normálně ani neposlouchali. Mě tahle dvojka bavila. Je vidět, že vás nemusí v kapele být hafo na to, abyste podali dobrou show se skvělým zpěvem, efekty a samozřejmě skvělou hudbou.

Ice Nine Kills

Jak už všichni ví, headlinerem celé tour byli američtí Ice Nine Kills. Na jejich vystoupení dorazily i poslední davy lidí, které vyčkávaly pouze na tuhle show, a klub tak začínal být lehce přeplněný. V prostoru tak nebylo moc místa k hnutí, ale jakmile se na pódiu objevila všemi očekávaná hlavní skupina večera, všechno jste hodlili za hlavu! Pokud o Ice Nine Kills máte trošku povědomí, tak určitě víte, že texty písní jsou inspirované známými slashery a hororovými klasikami. Celá show není jen o skvělém hudebním výkonu kapely, ale i o teatrálních komponentech, které doplňují každou píseň. Baví mě například zahrnutí scénky z filmu American Psycho v jejich singlu Hip to Be Scared, kterou si kapela trošku poupravila k svému. O tématu každého singlu nám napovídají kostýmy, které má kapela skvěle promyšlené. Mohli jsme slyšet několik písní z jejich nejnovějšího alba Welcome to Horrorwood: The SIlver Scream 2, které navazuje na jejich album The Silver Screen z roku 2008. Kromě nových skladeb jsme mohli slyšet i všem známé klasiky ze starších alb a dav zpěvem nevynechal ani jednu! Zvuk mi nakonec nepřišel tak kvalitní, jak bych očekávala, a to jsem vyzkoušela různé lokace. I tak to ale byl obrovský zážitek. I přes to, že kapela hrála docela dlouho, každý by si přál, aby setlist byl o něco delší. Po klasickém vyřvávání “one more song“ celého davu, set kapela zakončila známou písní Welcome to Horrorwood, kdy se zpěvák Spencer nebál jít do publika a několik fanoušků ho pomáhalo udržet nad jejich hlavami. Byla to nezapomenutelná show a já doufám, že si Ice Nine Kills udělají brzo další zastávku v Česku.

Napsala: Petra Závišová
Fotil: Mejra Drkal