Itchy

Návrat Itchy do pražského Rock Café měl všechna nej.

Neznám usměvavější a vstřícnější kapelu, než je německá punkrocková stálice Itchy. A svoje prvenství potvrdili i tentokrát na pražské zastávce svého tour „Dive“, kde natřískanému Rock Café představili svoji novou, stejnojmennou desku. 

Nechybělo nic z toho, na co jsme u Itchy zvyklí a proč si jejich show každoročně tak užíváme. Permanentní kontakt s publikem, vyměňování kytar, hra na ukulele mezi diváky, světýlka, vybízení ke zpěvu refrénů… Scházel snad jen stagedive na kytarovém caseu, což je vzhledem k dispozicím Rokáče pochopitelné. 

Van Holzen

Itchy představili nejen nové songy, ale zahráli v podstatě všechny největší hity od Why Still Bother přes Dancing in the Sun až po Down, Down, Down. Setlist čítal celkem 22 písniček včetně přídavků, které byly dokonce čtyři, z nichž dva akusticky. Na konci show jsme se dočkali coveru Can’t Help Falling in Love od Elvise. 

Itchy

Jako support si Itchy přivezli mladou nadějnou kapelu Van Holzen. Míchání žánrů včetně zajímavě řešené dramaturgie celé show dává tušit, že tu kluci rozhodně nebyli naposledy a své fans si tu jistě najdou. Ostatně to bývá u předkapel Itchy zvykem, že na samostatnou show nás nenechají dlouho čekat. 
Napsala a fotila: Lenka Hlavičková