Kid Kapichi

Nálož poctivého britského punkrocku

Sobotní večer se nesl ve znamení poctivého britského punkrocku. V pražském klubu Futurum vystoupili „hudební aktivisté“ Kid Kapichi, kterým předskakovalo trio Snayx. Koncert sice nebyl vyprodaný, ale Futurum bylo i tak dost narvané a pity vydatné:)

Večer zahájilo britské trio Snayx, které na mě zezačátku působilo trochu rozpačitým dojmem, nicméně u třetího songu se už pořádně rozjeli. Kytarista Ollie Horner hýřil energií, zpěvák Charlie Herridge několikrát vyrazil na procházku mezi fanoušky a dvakrát si s nimi dokonce zaskákal v moshpitu. Jako záverečný song Snayx zvolili cover „Breathe“ od legendárních Britů The Prodigy, během kterého si Ollie i zacrowdsurfoval. Nakonec to tedy byl skvělý opening act, škoda jen trochu horšího zvuku a občas ne úplně čistého vokálu.

SNAYX

Ještě před nástupem headlinerů si člověk mohl všimnout, že stagi vévodí tři vlajky, ukrajinská, palestinská a evropská. Kid Kapichi, čtveřice z anglického města Hastings, je totiž silně aktivistická a politicky angažovaná kapela, která se často vyjadřuje ke společenským problémům. Komentář ke stavu společnosti nevynechali ani v Praze. Frontman Jack Wilson mluvil například o brexitu, o válce na Ukrajině a válce na Blízkém východě a samozřejmě zaznělo i obligátní „Fuck the UK“ a „Fuck the government“. Upřímně musím říct, že bylo fajn pro jednou slyšet opravdu smysluplné promluvy mezi songy, namísto pouhého děkování a vyzdvihování fanoušků a Prahy.

Kid Kapichi mají asi měsíc a půl venku nové album s názvem „There Goes The Neighbourhood“, většinu setlistu tak přirozeně tvořily songy z této desky. Fanoušci se neskutečně rozjeli už při druhém songu, energické pecce „Let’s Get To Work“, a atmosféra v klubu tak byla od začátku naprosto skvělá. K lehkému zvolnění došlo přibližně v polovině při akustické „Party at No. 10“, která kritizuje pokrytectví (nejen) britských politiků. Po ní se čtveřice na chvíli odebrala do zákulisí, ale brzy se vrátila a pokračovalo se ve zběsilém tempu. V závěru setu došlo na podiový přípitek tequilou a emotivní song „Jimmy“, který Jack Wilson věnoval všem, kterým zemřel někdo z přátel.

Přídavek pak byl třešničkou na tomto skvělém punkrockovém dortu. První zazněl song „Get Down“, při kterém na podium dorazili i členové Snayx a jako druhý „Smash the Gaff“. Během téhle pecky ve Futuru konečně propukla naprostá anarchie, kdy se půlka klubu utopila v jednom obřím circle/mosh pitu. I po přídavku spousta lidí pokračovala ve skandování „One more song“ a já se jim vůbec nedivila.

KID KAPICHI

Pro kapelu šlo o poslední zastávku na tomto turné a všichni členové vypadali, že si ji náležitě užívají. Celá čtveřice měla spoustu energie a také pěvecky i hudebně všichni členové odvedli skvělé výkony. A závěrem ještě musím zmínit jednu věc, která mě jako hudební redaktorku moc potěšila: Bylo tu opravdu minimum lidí natáčejících na mobil! Namísto toho si všichni zkrátka užívali show, zpívali, poskakovali, skandovali… Víc takových koncertů prosím! Zkrátka, kdo tu nebyl, o dost přišel a na příští českou zastávku Kid Kapichi mu rozhodně doporučuji dorazit:)

NAPSALA: Anna Jindráková
Foto
ilustrační