LUDENS, Glad for Today, .themayrevolution

„Tohle bylo nádherný!“, zhodnotili Glad for Today gig v Bike Jesus. A my souhlasíme!

Čtyřlístek tuzemských kapel ve složení LUDENS, Glad for Today, .themayrevolution a Body of Pain jako special guest, nás utvrdil v tom, že „support local bands“ se opravdu vyplatí. 

I přesto, že byl 16. listopad přímo nabitý akcemi nejrůznějších žánrů, ti, co zavítali na pražskou Štvanici, rozhodně neudělali chybu. A nebylo nás málo! Bike Jesus skoro praskal ve švech.

LUDENS

Pomyslného „černého Petra“, jakožto post otvírací kapely, si vytáhla poměrně fresh formace LUDENS. Lidí bylo i tak mraky a nepostávali x metrů od pódia, takže předsudky, že otvírat gig je nevděčný, se absolutně nepotvrdily. Set byl kratší, ale díky obrovský energii frontmana Lukáše se stal zapamatovatelným a užitým na 120 %. Já osobně LUDENS viděla poprvé a bylo to velmi milé překvapení. Jak z hudebního, tak i vizuálního dojmu. Je vidět, že o tom kluci přemýšlí komplexně a to je vždycky skvělý. Určitě je budu mít odteď v hledáčku (a nejen v tom od foťáku). Na konci show jsme se dokonce dočkali stagedivu frontmana i s kytarou nebo zběsilého moshpitu zvířecích maskotů. Příště možná ubrat na mlhovači 🙂

GLAD FOR TODAY

Glad for Today jsou miláčci publika a sázka na jistotu. A jinak tomu nebylo ani tentokrát. Průřez jejich nejnovější tvorbou dramaturgicky skvěle vyladěný tak, aby ruce nezůstaly moc dlouho v klidu a oko moc dlouho suché. GFT nám vždycky nabídnou tolik láskyplný energie, že se člověk usmívá ještě několik dní po gigu. Zazněla „Tamburine“ i „Concrete Hearts“, což ocení hlavně fajnšmekři a my za to moc děkujeme!

.themayrevolution

Dále bych ráda vypíchla a šestkrát podtrhla, že .themayrevolution zahráli „Hey God“, o které jsem si myslela, že je už navždy zapovězena a smazána z jejich setlistů, což mě stálo spoustu probrečených nocí! 🙂  Velké díky za to. Kluci vypadali, že si to na pódiu extrémně užívají a to je vždycky poznat i na celkové atmosféře. .themayrevolution si budují opravdu mocnou základnu fanoušků a není se čemu divit. Tenhle večírek opravdu stál za to a pokud si budu dělat pomyslný žebříček akcí letošního podzimu, čtvrteční Bike Jesus dosáhne na nejvyšší příčky. 

FOTO & TEXT: Lenka Hlavičková