Malevolence

Malevolence nám nadělili poslední corový večírek tohoto roku!

Ve včerejším MeetFactory se pro mnohé z nás udál poslední corový koncert tohoto našlapaného roku, o který se nám postarali velkolepí Obscure Promotion. Kromě jediné výjimky se nám přijeli ukázat zástupci UK scény v čele s velikány a headlinerem –⁠ Malevolence. S těmi jsme si střihli také rozhovor, na který se již brzy můžete těšit. Mezitím se však pojďme podívat, jak vlastně celý večer probíhal a kdo se o zábavu postaral.

Guilt Trip

Po nečekaném prohození prvních dvou kapel nám celý večer otevřeli Guilt Trip z Manchesteru, které mohou mnozí znát z jejich předešlých vystoupení na Fajtfestu či Mighty Sounds, a kteří si u nás na začátku minulého roku odbyli také klubovou premiérku. Kdo s nimi dosud neměl tu čest a viděl je na živo poprvé, tomu musí být jasné, že o této mladé kapele do budoucna ještě zajisté uslyšíme. Kluci na konci září vydali novou desku „Severance“, která kapelu dostala do širšího podvědomí, a která vyšla pod MLVLTD Music (independent label, který založili členové Malevolence). Právě toto album bylo to, co až na pár vyjímek ze starší tvorby naprosto dominovalo jejich nabitému setu. Chvílemi jsem si nebyl úplně jistý, jak moc si vlastně kapela svůj set užívala, nicméně soudě dle moshe a odezvy ze strany publika bylo zcela jasné, že si to fanoušci náramně užili, včetně mě.

Justice For The Damned

Jako další se na stage drali australští Justice For The Damned, kteří k nám po svojí premiéře před šesti lety opět konečně zavítali. Tato banda ze Sydney se s ničím nepárala a hned od začátku do nás neurvale sypala jednu pecku za druhou. V davu se tak okamžitě strhla brutální mela, která je doprovázela po zbytek jejich setu. Ten byl z drtivé většiny poskládán songy z jejich zatím posledního alba z roku 2020 – Pain Is Power. Po vydání tohoto alba si kluci obecně velice přilepšili a zároveň své postavení na scéně posunuli dál. Doufám tedy, že nebudeme muset čekat dalších několik let na jejich příští zastávku v Praze, protože jim klubovky opravdu sedí, a v nějakém menším klubu si je dokážu představit i jako headlinera. Měl jsem tu čest je v minulosti několikrát vidět v Londýně a nehledě na to, jak velký klub to byl, dokázali si vždy získat pozornost a naprosto rozdovádět publikum. Jejich set velice rychle utekl a kluci s velkou pokorou, širokými úsměvy na tváři a mnoha díky opustili stage.

Sylosis

Hlavním supportem této tour byli britští Sylosis v čele s kytaristou a zpěvákem Joshem Middletonem. Ten, aby se naplno mohl věnovat své „původní lásce“ Sylosis, letos po několika letech opustil velikány Architects, u kterých v roce 2016 zaujal pozici po zesnulém Tomu Searlovi. Během celého setu bylo tedy zcela zřejmé, že si opět užíval roli frontmana a že mu pravděpodobně i chyběly tyto intimnější shows. Sylosis jsem naživo viděl poprvé a musím říct, že jsem z toho měl trochu smíšené pocity. Kapela si vedla fantasticky a i přes nějaké technické obtíže neztratila svůj drive, nicméně jejich hudba je trochu mimo můj šálek kávy a místy mi některé části připadaly trochu zbytečně dlouhé. To však vůbec nemělo dopad na to, jaké odezvy se jim dostalo ze strany jásajících fanoušků. Ti totiž od samého začátku do úplného konce naprosto zvířečili, pařili a pěvili jim známé texty jak u starých songů, tak i u těch nových z posledního alba, které vyšlo na začátku tohoto září.

Malevolence

Večer velice rychle plynul a přišel čas na zlatý hřeb večera – Malevolence. Ti za doprovodu intra a policejních světelných efektů nastoupili na stage, kterou si okamžitě podmanili. A s ní i zbytek klubu a večera. První peckou večera byl song „Malicious Intent“, při kterém to před podiem okamžitě zhoustlo a do úplného konce pak nepolevilo. Kapela hrála průřez z celé své dosavadní diskografie, což samozřejmě ocenili všichni skalní fanoušci. Bylo také vidět, že samotná kapela si svůj set velice užívala a o to víc to do nás bez servítek cpali. Celý jejich set se neobešel bez hutného, avšak skvělého zvuku či povedeného drum sola. Kluci během vystoupení zmínili, že jejich vůbec první zastávka v Praze proběhla právě v MeetFactory nějakých 10 let nazpět, a to v roli předskokanů kapelám jako Cannibal Corpse či Dying Fetus. O to víc si tedy vážili faktu, že se během své kariéry vypracovali tak, že ten samý klub nyní headlinovali. Byli velice pokorní, nadšení a plní energie, což samozřejmě skvěle rezonovalo s moshujícími fanoušky, kteří neustále roztáčeli circle pity, dávali stage divy a opětovali radost a energii. Jejich set byl pěkně vyvážený a poměrně rychle utekl. Na konci se kapela za velkého jásotu publika a příslibu, že se brzy opět vrátí, rozloučila a opustila stage. Nezbývá tedy, než si počkat na další evropskou šňůru, která snad nemine naší zemičku.

Shoutout Obscure Promotion a MeetFactory za skvělý večírek s nabitou sestavou a vydařeným zvukem. Pečlivě vyhlížíme další akce!

TEXT: Martin Karhánek