Skindred

První prosincový večer ve znamení United, Smile a lásce ke svobodě. Co všechno ještě dokáže jeden kluk s jamajskými kořeny propojovat?

1) Všechny věkové kategorie

První prosinec, Lucerna Music Bar, osmá hodina večerní. Dav lidí všech věkových kategorií se houpe do rytmu reprodukované hudby, čekajíc na hlavní hvězdu večera – věčně pozitivního Benjiho a jeho uskupení Skindred. Balkony jsou zaplněné, první řady opřené o barikádu. Ačkoliv jsou lidé kolem plní odlišností, spojuje je všudypřítomný SMILE.

SKINDRED

2) Styly muziky

SMILE je v pořadí již osmou deskou, na které Skindred bravůrně míchají různé hudební styly, aby připravili dokonalý koktejl. Mix raggea, metalu, punku – vše je povoleno a žádoucí. Jak by řekli sami Skindred:„ragga metal“. A že to dělají dobře, potvrzuje skutečnost, že kapela funguje už přes čtvrt století, a taky fakt, že aktuální deska SMILE si drží druhé místo britských hitparád.

SKINDRED

3) Sebe a publikum

To už se ale rozsvítí světla a dav nadšeně vítá kapelu postupně přicházející na pódium, bubeníkem počínaje, Benjim konče. Ten je ve svém typickém blyštivém kostýmu s obrovským přívalem energie sršící všude kolem.

Songy Benji prokládá historkami a příběhy. Komunikace s publikem a jeho aktivní zapojování do show je ukázkové. Člověk má pocit, jako byste spolu každý pátek chodili na pivo. Jeho plejáda kostýmů je neuvěřitelná, rekvizity mění skoro při každém songu. Dočkáme se i jedné akustické skladby a komornější atmosféry, a pak zase naopak zběsilého mávání triček nad hlavami všech přítomných.

SKINDRED

Někteří nejvíc jásají při písních z éry „Kill the Power“, někteří vyloženě prosí o „Nobody“, další se stali fanoušky v koronavirové době, kdy vznikala poslední deska, a nejvíc si užívají nové pecky jako “L.O.V.E. (smile please)“. Ale všechny spojuje jedno: dnešní večer si hodlají opravdu užít!

Defying Decay

Večer samozřejmě nepatřil jen headlinerům, a proto se nemůžu se nezmínit o kvalitním supportu, který si Skindred do Lucerna Music Baru přivezli. Ať máte kompletnější obrázek! Bohužel si většina lidí nechala ujít hned první předkapelu a to uskupení Defying Decay. Viděla jsem je poprvé a byla jsem nadšená. Potřebuju to zažít znova! Tahle partička z Thajska by neměla uniknout nikomu, kdo má rád tvrdší metalcorovou muziku. Krása na pohled i na poslech a opravdu se divím, že o nich není slyšet víc. Tak snad nějaký ten fesťáček příští rok? Budu to sledovat!

Druhou předkapelou byli heavy metalový Raging Speedhorn z Británie. Určitě oceňuji hutný zvuk a tempo, avšak můj subjektivní názor zůstává takový, že nebyli ničím víc zapamatovatelní. Ale byli to sympaťáci.

Raging Speedhorn

Celkově to ale byl nádhernej večer plnej poselství o svobodě, lásce, míru a spojování. Co ještě Skindred umí spojit? Dej nám to vědět 🙂

Napsala a nafotila: Lenka Neny Hlavičková