Måneskin

Måneskin s přehledem ovládli naplněnou O2 Arenu.

Rok a půl po svém vystoupení na Rock for People Hope v roce 2021 se italská kapela Måneskin vrátila do Česka. V rámci turné Loud Kids Get Louder vystoupili 14. 5. ve vyprodané O2 Areně. Překvapivě s sebou nepřivezli žádnou předkapelu, a tak celý večer patřil jen jim. Krátce po osmé hodině rozjeli nadupanou, takřka dvouhodinovou show, ve které zahráli většinu písní z nového alba RUSH! a nezapomněli ani na hity z předchozí desky Teatro d’ira.

Hned na úvod Måneskin zařadili několik pecek, např. Gossip z nové desky nebo Zitti e buoni, se kterou před dvěma roky nečekaně vyhráli Eurovizi. Netrvalo tedy dlouho a celá aréna stála, tančila, zpívala (dokonce i italské texty) a došlo i na pár moshpitů. Ani jeden z členů kapely se nezdržoval dlouhými děkovnými řečmi a další omáčkou okolo písní, a koncert tak příjemně utíkal. Všichni čtyři dávali do koncertu spoustu energie, i jejich outfity a efekty byly povedené, nejvíc se mi líbil hořící stojan na mikrofon při písni Gasoline.

Uprostřed setu se zpěvák Damiano David a kytarista Thomas Raggi přesunuli na malé podium mezi publikum, kde akusticky zahráli balady Vent’anni a If Not For You. Kontaktu s publikem bylo na tomto koncertu obecně hodně, nejen Damiano a Thomas, ale i baskytaristka Victoria de Angelis často přicházeli k mantinelům pozdravit se s fanoušky. Na závěr, při písni Kool Kids, dokonce několik fanoušků vytáhli na stage, aby si s nimi zatančili. Potom došlo ještě na dva přídavky, emotivní baladu The Loneliest, při které se celá arena rozsvítila, a největší hit kapely I Wanna Be Your Slave.

V porovnání se svým posledním koncertem v Česku Måneskin vyzráli, vylepšili svou show a rozhodně jim pomohlo i nové album, díky kterému se už nemuseli tolik opírat o covery jako posledně. Tímto vystoupením pro mě dokázali, že do velkých koncertních hal rozhodně patří a já se už těším na jejich další návštěvu v Praze nebo třeba zase na Rock for People.

Napsala: Anna Jindráková
Fotil: Vojtěch Mervart