We Came As Romans

Na velkolepý návrat We Came As Romans nebude jen tak zapomenuto.

Obscure Promotion si pro nás připravili vyprodaný koncert jedné z nejzásadnějších metalcorových kapel současné scény.
Mluvíme tu o We Came As Romans, kteří překonali těžkou minulost, covid i úmrtí jejich nejmilovanějšího bratra Kyla.
Není divu, proč šlo o velký comeback, ke kterému si přizvali čím dál více populární Caskets a velkou senzaci SeeYouSpaceCowboy.

Ještě před samotným koncertem jsme měli možnost potkat se a pokecat si s frontmanem We Came As Romans Davidem. Tak si na náš rozhovor počkejte!

SEEYOUSPACECOWBOY

SeeYouSpaceCowboy měli, jako první support, před pódiem už pěkně našviháno.
Tato partička si tu za roky dobře odvedené práce vydobyla své postavení i fanbase.
Bezchybný set byl plný ostrých riffů, jen ten moshpit, a trochu akce, se nepodařilo probudit, což je škoda. Jejich hudba je až nebezpečně návyková, málokdy se vám podaří poslechnout si žánr jako je sasscore.

CASKETS

Po Seeyouspacecowboy na scénu naskákali post-hardcoroví mladíci Caskets, se kterými jsme mimochodem dělali super rozhovor na Rock For PeopleROZHOVOR HERE !!!
Zpěvák Matt Flood lítal na emočních vlnách, které dojaly nejednu fanynku před pódiem.
Silné refrény u nich fungují perfektně. Celá kapela se rok od roku posouvá dál a dál, bude ještě zajímavé sledovat, kam až je cesta zavede, ale nepředbíhejme.
Minimálně u nás mají skvělou základnu, nejen, že fanoušci znali texty, ale skoro každý druhý měl na sobě jejich merch. Kromě občasných vokálních úletů frontmana jsme dostali show, která byla zase o level výš než na Rock For People.

WE CAME AS ROMANS

No a zlatý hřeb večera, We Came As Romans, se konečně po 10 letech vrátili do klubu do České republiky.
Není divu, že byl koncert vyprodaný, v sále se objevilo mnoho oldschool fanoušků, kteří tuto chvíli vyhlíželi dlouhé roky.
Samozřejmě mezi nimi byli i čerství nováčci, které čekalo první rande.
Od začátku vyšlo ihned najevo, že WCAR nepatří do starého železa, nýbrž naopak, jejich hudba kvete a začíná být velkolepá.
Po pár písničkách ovšem kapele přestal fungovat MacBook, a tak Dave vyplňoval čas zajímavými detaily o kapele, například kdo je v kapele svobodný a další pochoutky.
MacBook byl zprovozněn, a my se zase ponořili zpátky do našlapané show, která gradovala až do takové míry, že jsem si říkal, že jsem snad neviděl v Rock Café takhle divoké obecenstvo hodující na úderných a chytlavých písních. A že jich kapela má pěknou zásobičku.
Zavzpomínali jsme na Kyla, který před několika lety zemřel, a kluci dokonce slíbili, že se dočkáme hodně brzkého návratu do České republiky.
Pokud to opravdu bude tak brzy, znamená to, že je uvidíme třeba ještě na nějakém festivalu? Nebo půjde o další klubový koncert?
Nechme se překvapit. Tento večer doslova předčil v poslední době spoustu podobně žánrově laděných koncertů.
Velký adept na nejlepší vystoupení tohoto roku.

FOTILA: Nina Vocelová