Neck Deep

Neskutečně pozitivní atmosféra a spousta stage-divů

Ve čtvrtek 26. října se do Prahy poprvé podívali britští pop-punkeři Neck Deep. Společně s jejich supportem Static Dress a českými „nováčky“ Bitter Season je přivítala téměř vyprodaná MeetFactory.

Večer zahájila kapela Bitter Season, nový objev na české pop-punkové scéně, pro kterou šlo o úplně první koncert. Premiéra to však zdaleka nebyla pro její členy. Ti totiž sestávají z českým fanouškům známých kapel Burning Steps, Skywalker a Lorelai. Bitter Season zatím mají venku pouze dva singly, zbytek setu tak byl složen z dosud nevydaných songů a jednoho coveru. Na to, že šlo o první show, si kapela nevedla vůbec špatně, ale vzhledem k tomu, jaký byl kolem ní v poslední době hype, jsem asi čekala trochu víc.

BITTER SEASON

Druhou předkapelou byli britští post-hardcoreoví Static Dress. Ti předvedli velmi dobrý výkon, kterému ale uškodil utopený zvuk. Občas jsem musela přemýšlet, jestli zpěvák skutečně nezpívá, nebo jestli ho jenom neslyším. Také reakce publika mi přišla poněkud vlažnější, kapela několikrát hecovala do circle a mosh pitů, ale zpravidla se do nich pustilo tak kolem dvaceti lidí. Ale na druhou stranu chápu, že fanoušci přišli převážně na pop-punk, a tak jim post-hardcore předskokan nemusel úplně sednout.

STATIC DRESS

Všechny problémy ale byly rázem zapomenuty, když na stage naběhli Neck Deep. Už od začátku, songu „Sonderland“, jela celá pětice v roztančeném tempu a fanoušci s ní. V kontrastu k předskakujícím Static Dress publikum zpívalo, poskakovalo a tančilo už od samého začátku a i ty pity jim s Neck Deep šly snadněji. Hned při druhém songu „Lowlife“ vyzval frontman Ben Barlow fanoušky, aby se k nim přidali na podiu a užili si crowd-surfing a stage-diving. Fanoušci ho vzali za slovo, a tak crowd-surfy a stage-divy nebraly konce. Nakonec si pár stage-divů vyzkoušel i Ben.

Co se týče setlistu, ten byl složený ze všech alb, které zatím Neck Deep vydali. Zazněl i vůbec nejstarší song „What Did You Expect?“, ale také nejnovější singl „It Won’t Be Like This Forever“. Neck Deep s sebou nepřivezli žádnou velkou show, ale naprosto ji vynahrazovali svým nadšením a nasazením, které jim opláceli i fanoušci. Několik songů Ben Barlow doprovodil i emocionálními komentáři třeba o tom, jak si kapela splnila své sny, i když pocházejí z velšského maloměsta nebo o pokrytectví bohatých.

NECK DEEP

Jako závěrečná písnička před přídavkem zazněla »vánoční« „December“, při které atmosféra v sále vygradovala. Přídavek, který zakončil hit „In Bloom“ pak všechny dorazil a ani fanouškům, ani kapele se očividně nechtělo loučit.

Neck Deep rozhodně nezklamali a dostáli své vysoké laťce, kterou položili už loni na Rock for People. Pětice navíc připravuje nové album „Neck Deep“, které by mělo vyjít už 19. ledna 2024, a tak se snad do Česka brzo vrátí!

FOTO: Mejra Drkal
TEXT: Anna Jindráková