Novelists

Valentýnský core-večírek si pro sebe ukradli především The Word Alive.

Valentýnské rande na corovém koncertě? Tak tomu bylo na včerejší show, kde vystoupili Novelists s novou zpěvačkou Camille Contréras, která měla v Praze premiéru. Spolu s nimi jsme se konečně dočkali i The Word Alive a dalších super hostů.
A jak jste si Valentýna užili vy?

Každá pražská restaurace byla sice přeplněná zamilovanými páry, ale i ve Futuru se to začalo také scházet už brzy. A tak se úvodní kapela Ashen dočkala prvních nadšenců, kteří na nic nečekali a šli podpořit tyto milé Francouze.
Kluci zlehka rozdováděli první páry svým drsnějším rockem a nechyběl ani cover na Nirvanu “Smells Like Teen Spirit”, který obecenstvo více než potěšil. Ashen vytvořili dobrou energii na pódiu, ale nemohli jsme se ubránit pocitu, že na těch nahrávkách je to přeci jen o chlup lepší než naživo. Rozhodně je tu prostor kam růst a my jsme na to zvědaví!

ASHEN

Druhý support v podání Elwood Stray nabral jinačí drive hned od začátku! Představte si, že jste na vejšce a potkáte přesně takový ty šikanátory, který dělaj pěknej brajgl na chodbách, vytahují těm slabším hošanům trencle z gatí a neustále jsou po škole. Přesně v takovém duchu naskočili kluci na stage a ukázali nám, že není radno si s nimi zahrávat.
Míchal se hardcore i metalcore spolu s údernými breakdowny a bohužel místy pokulhávajícími čistými vokály. Vše ale odsýpalo skvěle a zážitek ze show byl víc než uspokojivý! 

ELWOOD STRAY

Následoval překvapivý a brzký hřeb večera. The Word Alive předčili očekávání a strčili do kapsy i samotné Novelists. Kdo tuhle kapelu nezná, měl by si doplnit základy metalcoru z let circa 2008-2010, kdy ve stejné době vznikly kapely jako Asking Alexandria, Miss May I či Crown The Empire. Věděli jste, že TWA založil kdysi Craig Mabbit z Escape The Fate? Trochu jsme odbočili. Každopádně, zpěvák Telle Smith je známý svým jedinečným high screamem, který i po těch letech udržuje na perfektní úrovni. Nové album překvapilo jak kritiky tak fanoušky a vrátilo kapelu zase mezi elitu, nejen díky tvrdším písním, po kterých se fanoušci dlouho pídili! Na parketě tedy fans rozjeli nejdivočejší kotel především na OG song 2012, nebo nestárnoucí Life Cycles, který je i hymnou této kapely. The Word Alive tak v sále působili spíš jako headlineři, podobně, jak jsme to cítili i nedávno v případě Make Them Suffer a Stray From The Path.

THE WORD ALIVE

Od Novelists se čekal pořádný nářez a ještě větší přísun energie, toho jsme se ale nedočkali. Rozjetí fanoušci dostali na úvod jeden či dva svižnější songy, po kterých se ale rychle zpomalilo a poslouchali jsme jemný hlas nové zpěvačky Camille, o které mimochodem málokdo ví, že právě ona se objevila na featech na starých deskách. Nyní se stala hlavní frontmankou kapely. Bohužel ale dění na pódiu nebylo příliš živé a to se projevilo i na obličejích fanoušků, kteří se následně rozhodli již jen poslouchat. A všimli jsme si, že pár z nich rovnou odešlo na bar či z pryč klubu. Očekávání po Tobiasovi byla velká a jak se občas říká, neustálé měnění členů, a to především zpěváků, není pro kapelu zdravé. Zkusíme to příště, třeba už v jiném vibu, který nás momentálně tak trochu zklamal.

FOTILA: Klárka Vítková