RFP 2023 - Den třetí

Sobotní večírek s Papa Roach a 1975.

Hlásíme se opět z Hradce! Možná to bude znít jako cliché, ale festival fakt běží jak namazanej stroj a areálem se nese skvělá nálada! I počasí je k nám shovívavé! Foto Klára Vítková, text Matty Vaněk a trochu Jirka Popelka.

Sobota přinesla skvělá vystoupení Papa Roach, While She Sleeps či Landmvrks a na hlavní stagi celému večeru dominovali The 1975.

Bratia zo Slovenska From Our Hands se po pár letech vrátili na velkou stage a otevřeli třetí den, příjemným vystoupením.

Mladí rebelové Giant Rooks otvírali sobotní KB stage, kde nasytili první hladové krky parádním indíčkem, u kterého jsme se přeci jen nachvilku zastavili a doslova jsme si je dali k obědu!

Brando’s Eyes se bohužel potýkali s technickými ii zvukovými problémy, tak snad příště budou mít příležitost spravit si chuť, protože nová tvorba má dobře našlápnuto.

Asi nejkrutější a nejmetalovější zážitek nám dopřála kapela Heriot, která si jistě našla svoje věrné fanoušky, který si jejich destruktivní set zcela jistě užily.

The Hunna hrála ve stejný čas jako oblíbená česká kapela Cocotte Minute a tak se tábory trošku roztříštily.
Zatímco nám vystoupení anglické kapely tolik na festivalu nesedlo, Cocotte Minute rozpoutali pěkně divokou párty, která prostě neměla chybu.

V sobotu jsme zaskočili i na naší oblíbenou partičku InVisions, kteří si i přes horší zvuk podmanili celý stan a vzhledem k tomu, že jsou kluci na scéně krátkou dobu, těšíme se, co nám ještě ukážou.

Party pomalu gradovala s Landmvrks, kteří to opět rozbalili na jedničku. Kopance ve vzduchu už jsou klasika, jinak už to ani nejde!

Jestliže jsme o Corey Taylorovi mluvili jako o legendě, Jacoby Shaddix si zaslouží podobné přízvisko. Zejména kvůli němu byla show Papa Roach nezapomenutelnou rockovou jízdou! Jacoby si celý prostor omotal kolem prstu a nešetřil širokými úsměvy a děkovnými slovy, protože crowd ho poslouchal takřka na slovo a užíval si to s ním. Ty nejznámější skladby zpíval doslova každý. Publikum reagovalo snad ještě líp než na čtvrteční Slipknoty.

Po Papa Roach jsme se nezastavili a rovnou utíkali na na kapelu While She Sleeps, která měla ihned na úvod plný stan lidí. Ze začátku setu jsme byli hrozně zklamaný ze zvuku, ale jim jsme to prostě museli odpustit!
Zpěvák Loz si i tradičně našel nejvyšší místo na stagi Evropy 2 a po chvilce hajpování, seskočil do moře lidí, kteří ho uctívali jako samotného boha.

S japonskými Paledusk jsme pro vás pořídili před koncertem exkluzivní rozhovor a samozřejmě jsme na ně skočili i do pitu.
Takovou spoušť co předvedli jsme absolutně nečekali. Členové se točili jak beyblade, švihali jeden blesk za druhým a zasloužili si tak hrozně dlouhý potlesk.

Na Jack Daniels si náš Jirka připravil speciální emo set, kterým doslova utnul sobotní program.
Tímto chceme poděkovat všem co nás přišli podpořit a vydrželi s námi až do 3 do rána, jste šílený!