RFP 2024 DAY 2

Nový rekord: milión diváků!

Alespoň Noodles to říkal a ten snad nekecá, ne?… Oukej, z miliónu bychom asi už zvraceli, ale i tak je tu lidí na desetitisíce. A snad s námi většina z nich bude souhlasit, když řekneme, že včerejší headlineři The Offspring nakonec příjemně překvapili. Reportík z druhého dne je tady!

Dostávají se k nám zvěsti o nedostatku záchodů. Že by těch několik toiek, které znatelně chybí v kempech a areálu, padlo za oběť při show Gutalax? Pánové, tak když už si něco půjčíte, tak to ale prosím pak vraťte…

Čtvrteční program začal taky zostra, tentokrát s Dying Wish. Skywalker měli na YouTube stagi o něco míň lidí, než minule, ale předvedli svůj standardní dobrý set. Možná jim trochu uškodil překryv s Wargasm, kteří byli výborní. Něco bylo ale divně se zvukem. Nechyběly tam samply? Prosím, potvrďte mi, že takhle to znít nemá. Rád bych tuhle nastřelenou partu viděl znova v klubu!

Odpolední pohodu, kterou na Fat Lady šířili Against The Current, narušil z východu se přiřítivší tajfun jménem Crystal Lake s perfektním novým frontmanem Johnem. V pitu to bylo jako v oku tornáda. Masivní zvuková hmota se rozlila úplně všude a já se musím přiznat, že jsem měl husí kůži. Kapele se podařilo zprostředkovat zážitek jakéhosi spojení s něčím, co nás přesahuje. Jako když jdeš pochod přes hory… Deset z deseti!

Emo objímání začalo s La Dispute a skončilo nostalgickým orgasmem u Underoath. Naše myspacová srdce hořela! A pak trochu zchladla během koncertu Body Count. Ice-T je takovej trochu dědek, že?

A teď, dámy a pánové, Parkway Drive. Je úchvatné, jak se z jedné z tehdy nejlepších metalcorových kapel stala úplně zbytečná věc. Ať si to příště zabookuje Matějská. Vedle „Atención! Poslední jízda, pojďte na kačeři!“ se tahle šaráda s přebujelou pyrotechnikou a zbytečnými výbuchy bude vyjímat. Ještě, že nám The Offspring spravili večer. Headliner, jehož oznámení nevzbudilo bůhví jaké ovace, se nakonec ukázal v dobré formě a klasické hity potěšily všech čtyřicet tisíc hlav. Skvělý závěr dne pak patřil Neck Deep, kteří jsou bezesporu peak současného pop punku. Tohle jste museli milovat, pokud jste vyrostli na blink 182.

Jsme v polovině festivalu. Přinesou nám dnes Bring Me The Horizon horizont? A přijede Avril na skejtu? Zůstaňte s námi!

Foto: Mejra Drkal
Text: Jiří Popelka