The Hara

Vydařená narozeninová oslava v Rock Café!

V pátek 26. ledna slavil proslulý pražský klub Rock Café své 33. narozeniny. Gratulovat dorazilo oblíbené britské trio The Hara, kterým předskakovali domácí .themayrevolution. A musím říct, že tenhle večírek se opravdu povedl!

V Rock Café jsem už docela dlouho nebyla, ale narozeninovou oslavu jsem si rozhodně nemohla nechat ujít. Navíc jsem v poslední době navštěvovala spíš větší koncerty, a tak jsem se těšila na komornější klubovou atmosféru a bezprostřední kontakt s kapelami. Prostory klubu byly vyzdobeny, jak se na narozeninovou oslavu sluší, všude byly balonky a lesklé třásňové závěsy, na baru byl k dostání pivní speciál, a hlavně bylo fakt plno. Tolik lidí jsem v Rock Café snad ještě nikdy neviděla.

Jako první vystoupili českým fanouškům známí .themayrevolution z Pardubic, kteří suterén klubu slušně zahřáli. Na všech čtyřech bylo vidět, jak si koncert užívají a že z něj a z takové spousty lidí mají opravdu radost. Během asi 40minutového setu zahráli všechny své známé songy a dočkali jsme se i live premiéry úplně nového singlu „Postmodern“. Kluci měli spoustu energie, až mi přišlo, že jim bylo pódium trochu malé. I hudebně to bylo parádní, jen se mi párkrát zdálo, že zpěv nebyl úplně jasně slyšet. Zpěvák Tomáš Kulhavý mimochodem taky zmínil, že neviděl skoro žádné mobily a že je rád, že si publikum užilo show společně s nimi.

.THEMAYREVOLUTION

Poté už přišel čas na zlatý hřeb večera, rockově-punkovou trojici z Manchesteru. Těm se u nás očividně líbí, protože šlo o jejich třetí vystoupení v Česku během jednoho roku. Trochu delší čekání bylo rázem zapomenuto, když Britové se svou typickou energií vtrhli na stage a hned na začátku to rozbalili songem „Fire“. The Hara loni vydali své první album „Survival Mode“, setlist show se tím pádem skládal především z něj, ale samozřejmě došlo i na starší pecky z ípíček.

Potěšilo mě, že si kapela (hlavně frontman Josh Taylor) nejspíš vzala k srdci moje připomínky z reportu z koncertu Sum41, kterým předskakovali v červnu (haha:D), a tentokrát nešlo „blbnutí“ na úkor zpěvu a hudební kvality. Nicméně i tak byla komunikace s publikem a celková show naprosto příkladná, tohle The Hara prostě umí. Josh Taylor hned při druhém songu stage-divoval, později se vydal na procházku mezi fanoušky až ke zvukařskému pultíku a nezapomněl se ani prolézt po stropní konstrukci nad pódiem.

THE HARA

Na přídavek dorazil frontman s českou vlajkou kolem ramen a rozeskákal a rozmoshpitoval celý klub na poslední dvě pecky „Rockstar“ a „Friends“. Na závěr Britové prozradili, že na tento rok chystají novou tvorbu, ukázku z jednoho songu dokonce pustili po skončení své show. Pak následovala ještě společná fotka s fanoušky, po které se kapela odebrala do backstage. Tady přichází moje jediná výtka, která směřuje k délce vystoupení: myslím si, že The Hara mají materiál i energii na delší show, než je cca hodina a deset minut. Tak se snad dočkáme někdy příště.

Abych to shrnula, šlo o vydařenou narozeninovou párty, na kterou určitě budu dlouho vzpomínat. Můj letošní redaktorsko-hudební rok nemohl začít líp 🙂

TEXT: Anna Jindráková
FOTO: Klára Vítková