The Subways

The Subways dokázali, že nepatří do starého železa .

Nedělní večer patřil v pražském Lucerna Music Baru anglickým indie rockerům The Subways. Kapela měla své největší období slávy kolem roku 2010, od té doby ale rozhodně nezahálí, dál nahrává a objíždí svět.

Black Holes

Večer otevírala pražská alternative rocková dvojice Black Holes. Bohužel pro mě osobně velké zklamání. Přestože koncept dvoučlenné kapely, která má pouze bicí, zpěvačku s basou a doprovodné samply zní zajímavě, provedení bohužel pokulhávalo. Nechci říct, že zpěvačka byla falešná, zdaleka ne všechno se jí ale nepovedlo odezpívat čistě. Doprovodné samply byly velmi agresivní a ke zbytku produkce působily jako pěst na oko. I když publikum kapelu podporovalo, celý set provázela určitá ostýchavost z obou stran.

The Subways

Hlavní hvězdy večera pak ale zklamání z předkapely do sytosti vynahradily. Během asi dvouhodinového setu jsme slyšeli jak staré pecky jako Oh Yeah, We Don´t Need Money to Have a Good Time nebo Kiss Kiss Bang Bang, tak i novější tvorbu z čerstvě vydané desky Uncertain Joys. Z kapely sršela energie a ta se brzy přenesla i do publika, kde se vytvořil taneční pogo kroužek. The Subways zkrátka nepatří do starého železa a obzvlášť jejich živé klubové vystoupení to dokazuje. Třešničkou na dortu pak byla poslední hitová píseň Rock´n´Roll Queen, na kterou si zpěvák Billy dvakrát skočil do publika.

Napsal: Filip Maxa
Fotila: Nina Vocelová