The Warning

Girl power večer v MeetFactory!

V neděli 14. dubna vystoupily v MeetFactory dvě all-girl rockové formace, a to „multikulti“ pětice Conquer Divide a mexické trio The Warning. Koncert měl původně proběhnout v klubu Futurum, ten se však za měsíc vyprodal, a tak byla show přesunuta do větší venue, která byla nakonec také vyprodaná.

Večírek zahájila pětičlenná rocková/metalcoreová kapela Conquer Divide, jejíž členky pocházejí z USA, Velké Británie a Kanady. Na to, že šlo o předkapelu, bylo v MeetFactory už slušně plno, a najít místo s dobrým výhledem byl trochu oříšek. Holky předvedly solidní show, která fanoušky roztleskala i rozeskákala. Škoda jen horšího zvuku, obzvlášť screamové a growlové vokály byly dost nezřetelné. Celkově však ve mně kapela zanechala dobrý dojem, její projev a stage presence mi byly sympatické a ráda na ni zajdu znova.

CONQUER DIVIDE

Než se vyjádřím k show headlinerek, musím zmínit, že mě opravdu překvapilo složení publika. Vzhledem k vystupujícím formacím jsem očekávala mladé publikum s převahou žen. Nicméně věkový průměr byl podle mě cca 30 let a bylo zde i hodně mužů středního až staršího věku. Možná to je tím, že The Warning oživují klasický rock z minulého století, možná tím, že jde o tři hezké a mladé ženy…? To už nechám na uvážení každého.

Sesterské trio z Mexika vykoplo svou show novější peckou „S!CK“, poté pokračovaly songy ze svého posledního alba „ERROR“ z roku 2022. Zvuk byl bohužel stále slabší, a vokály tak byly občas přehlušeny bicími. The Warning kromě „S!CK“ zahrály i tři další nové songy, včetně nejnovějšího singlu „Automatic Sun“, který byl vydán teprve před týdnem, a to u příležitosti zatmění Slunce v Americe. Jak „Automatic Sun“, tak „S!CK“ budou součástí nového alba „Keep Me Fed“, které má vyjít už v červnu.

Hudebně a pěvecky byl koncert zdařilý. Na The Warning mě obzvlášť baví kombinace španělštiny, kterou má většina lidí asi spojenou hlavně s latino popem, a rockových kytar. Chyběla mi ovšem větší show a komunikace s publikem. Na druhou stranu chápu, že když všechny tři sestry zpívají i hrají na nástroje, tak se nějaká větší show a hecování dělá trochu složitěji. Fanoušci stejně větší hecování nepotřebovali, zpívali, tančili a moshovali i tak. Také jsem si v davu všimla několika mexických vlajek.

THE WARNING

Co mě ovšem trochu zamrzelo, byla délka koncertu. Už po hodině došlo na „poslední“ song, emocionální „MARTIRIO“. Po něm se kapela vrátila a přidala ještě dva, i s nimi tak koncert trval asi hodinu a deset minut. The Warning přitom mají na kontě už 3 alba, materiál by tu tím pádem byl. Mám pocit, že zkracování koncertních setů je momentálně docela trendem, ale přemýšlení nad tím, proč tomu tak je, by asi vydalo na další článek.

Ať ale nekončím negativně – koncert jsem si celkově užila a také The Warning ráda uvidím někdy znova. Holky jsou ještě mladé, kariéru mají před sebou, a tak jsem zvědavá na jejich hudební vývoj a růst. Se zvědavostí tedy očekávám jejich nové album!

TEXT: Anna Jindráková
Fotky ilustrační