.themayrevolution

Rockový večer pod česko-britskou taktovkou

Protože návštěva koncertu je téměř vždycky dobrý plán, i já jsem ve čtvrtek na jeden vyrazila. Tentokrát mě moje cesta zavedla do Café V lese, kde se během večera na podiu vystřídaly tři kapely: Swaffelen, Nature Trip a mnohým uším již dobře známí .themayrevolution

SWAFFELEN
O otevření akce se postarala pražská pětice, která sama o sobě píše: „Nehrajeme tvrdou, ale natvrdlou hudbu…“. Pro mě osobně to byla úplná premiéra, až do poslední chvíle jsem nevěděla, co mě čeká. A upřímně? Emoce mi jely ve vlnách jako sinusoida. První, čeho jsem si hned všimla, bylo to, že stage je pro ně tak trochu malá a kluci působili dost „nahňácaně“ na sebe. To ale samozřejmě nelze považovat za chybu kapely, holt je vždy třeba pracovat s tím, co je k dispozici. 

V průběhu hraní jsem se rozhlížela po ostatních posluchačích a v některých tvářích četla ten stejný zmatek, který se odehrával i v mojí hlavě. Líbí se mi to, nebo ne? Práce zvukaře byla, dle mého názoru, skvělá a hudba jako taková zněla vcelku dobře. Rozporuplné emoce ve mně ale vzbuzovala stage presence kapely a pocit, jako kdyby vlastně sami nevěděli, co chtějí hrát. Chvíli to byl grunge, chvíli punk, zazněly dokonce i prvky nu-metalu a solidní breakdowny, které někteří využili pro moshování… To vše doprovázeno trochu cringe vtípky směrem k publiku. Pokud je tenhle žánrový „mišmaš“ záměr, pak to vyšlo na jedničku. Můj šálek kávy to bohužel zcela nebyl, ovšem ráda dám kapele další šanci a třeba mi příští poslech napoví, co chtěl básník vlastně říct.

NATURE TRIP
Jako druhá se nám představila česko-britská alt-rocková kapela Nature Trip, jejíž některé členy, i ty bývalé, české obecenstvo již dobře zná. Aktuální čtyřčlenná sestava v podání Aleše (ex Pilot Season), Víti (ex Self Talk), Jamese a Luca se postarala o vystoupení, které do klubu vneslo tu správnou atmosféru. Prostor pod podiem byl zaplněn a nejedna hlava se energicky hýbala do rytmů kytarových riffů a chytlavých melodií. Slyšet jsme mohli i song „Feel Good“, kde se o produkci postaral James Hall (Tigercub, SNAYX) a mix zajistil Sonny Dipperi (Devil Wears Prada, DIIV, Narrow Head), a který se pár týdnů úspěšně držel v několika Spotify playlistech. Stejně tak zazněla i nejnovější píseň „Headless“, kterou kluci vydali 3. května, a ty si ji můžeš poslechnout TADY. Věřím, že o Nature Trip do budoucna ještě hodně uslyšíme.

.themayrevolution
To, že má večer intenzivně stoupající dynamiku, jsme mohli pocítit hned pár vteřin poté, co tahle mladá čtyřhlavá smečka vtrhla na stage. Jestli někdo doposud jenom stál a nehybně přihlížel, .themayrevolution se rozhodli, že tomu tak za žádnou cenu nebude. Kluky jsem měla možnost vidět už několikrát a vždy mě baví, jakým způsobem umí mezi fanoušky předat energii plnou života a euforie. Zazněly všechny známé hity, jak ty rychlé, tak i ty více klidné a procítěné. Každý si tak jistě při poslechu přišel na své. A některé tahle show rozhicovala natolik, že došlo i na divočiny, včetně stage divingu.

I přes prvotní rozpaky se tak jednalo o velmi vydařený večer plný kvalitní hudby a věřím, že nejen já, ale i většina dalších návštěvníků jsme z koncertu odcházeli maximálně spokojeni. 

text: Týna Marková
foto: Tali Grace Noa aka sexy_baba_jaga