Sleep Token svolávají své uctívače k mysterióznímu rituálu!

Mysteriózní, až davově uctívaní Sleep Token svolávají první klubový rituál v České republice!

Britské ostrovy pod svým povrchem skrývají ještě mnohá a nepoznaná tajemství vyvěrající ze spirál jejich mystiky a magičnosti. Jedním takovým tělesem, jemuž dalo Spojené království vznik, jsou právě Sleep Token. Udivují mixem žánrů, který nádherně a harmonicky splývá v jeden hutný a mocný modul. Srdce posluchačů křičí bolestí při poslechu vokálních linek a barvitosti hlasu muže bez tváře, nosícího masku starodávného božstva SLEEP, který se stává jakýmsi plavidlem (Vessel) mezi snovým světem bohů a naší realitou, kde proplouvá spektrem trpkých chutí a zážitků. Jejich hudba má v sobě tolik syrových emocí a opravdovosti, až mnohé naučila objevovat novou hloubku cítění a dosud nepoznaný rozměr muziky jako takové.

Historie Sleep Token se začala psát roku 2016, kdy bylo odhaleno první EP s názvem „One“. Rok poté následovalo další EP „Two“. Na obou plackách byla představena lákavá a psychedelická fúze ambientu, indie popu, post-rockových až moderně metalových riffů a breakdownů. V celém elixíru vyčnívaly čisté vokály zpěváka Vessela, jehož jedinečný hlas se stal bující a kvetoucí zahradou plnou různorodých pocitů vyvěrajících ze zmučeného nitra jeho bytosti.

S vydáním prvního studiového alba „Sundowning“ ve 2019 se svatyně Sleep Token otřásla v základech a čekal ji obrovský příliv nových přisluhovačů a poddaných božstva Sleep, sdružujících se do větší skupiny uctívačů. Identity členů v samotném kruhu kapely jsou však skrývány a utajovány pod černými rouchy a maskami se starověkými runami a známe je pouze pod označením Vessel (zpěv), Vessel 2 (bicí), Vessel 3 (basa) a Vessel 4 (kytara).

O dva roky později Britové na povrch vypouštějí druhou desku „This Place Will Become Your Tomb“, na níž se sice nacházejí výrazné skladby, ale celkově byla vnímána chladněji, kvůli své rozpadající se struktuře, a vzbuzovala otázky, jakým směrem se tato tajemná estráda bude vyvíjet dál. Pak přišel rok 2023 a zrod fenomenálního alba „Take Me Back To Eden“, které doslova otřáslo hudební scénou, sociálními sítěmi a diskuzními fóry. Vyslanci starověkého boha totiž posunuli celou tvorbu o mílový krok dál, a to nejenom novou produkcí, ale i zajímavějšími skladatelskými postupy. Tento kult zahalený tajemstvím se tak pořád šíří dál a jako chapadla obávaného Cthulhu se rozprostírá do všech možných koutů našeho světa.

Jeho premiéru jste v naší vlasti mohli vidět již na Rock For People, nyní však přichází možnost první klubové sešlosti, jejíž více komorní intimita určitě prohloubí celý nadpozemský zážitek. Tak slyšte volání! 31. 7. nechť se Vaše existence nachází v Divadle Archa!

Sešlost pořádají Rock For People.

Napsala: Vendy Jobová